"Miłość warta wszystkiego" Agnieszka Jeż

Są takie książki, które już od pierwszych stron wprawiają nas w osłupienie i sprawiają, że człowiek totalnie zatraca się w powieści, nagle wszystko przestaje istnieć. "Wchodzimy" do książkowego świata i wraz z bohaterami przeżywamy wszystkie wydarzenia. Jedną z nich jest książka "Miłość warta wszystkiego" Agnieszki Jeż. Czy rzeczywiście dla miłości można poświęcić wszystko? Zapraszam na recenzję.


Dwie kobiety, których drogi niespodziewanie krzyżują się. Czasy współczesne - Anna Matkowska poznaje na portlu internetowym Marcina Zielińskiego. Z czasem tych dwoje zakochują się w sobie i planują wspólną przyszłość. Lato 1939 - Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim. Dzieli ich wszystko, lecz jak wiadomo zakazany owoc smakuje najlepiej. Jakie mroczne sekrety wyjdą na jaw? Co łączy Annę i Sarę?
"Można się śmiać z miłości od pierwszego wejrzenia, ale naprawdę jest coś takiego - że się spojrzy na drugą osobę i już się wie, jakby w tym krótkim spojrzeniu w czyjeś oczy, w kilka chwil, dostrzegło się i całą przeszłość, i ekscytującą teraźniejszość, i obiecującą przyszłość. Intuicja, jeśli się ma z nią dobre relacje, nie myli, nie wpuści obdarzonego nią człowieka w maliny". 
Przepiękna, mająca olbrzymi wydźwięk powieść ukazująca prawdziwą miłość. Uwielbiam przeplatanki przeszłości z przyszłością, w tym przypadku czasy wojenne i współczesność. Fabuła zachwyca, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Wspaniale oddana atmosfera dawnych lat. Styl Autorki jest czarujący i płynny, wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Występuje równowaga między opisami a dialogami. Strasznie zżyłam się z bohaterami, którzy są różnorodni i bardzo ludzcy. Polubiłam ich wszystkich i myślę, że mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić. Powieść intryguje, nie da się przy niej nudzić, gdyż jest na wskroś przesiąknięta emocjami. Co prawda szybko domyśliłam się, jaki będzie finał, lecz nie ma to żadnego znaczenia. Tę książkę po prostu warto znać.


"Miłość warta wszystkiego" to nie tylko książka o różnych odcieniach tego największego i najpiękniejszego uczucia, lecz również o przyjaźni, walce, odwadze, wyborach, które mają swoje konsekwencje w przyszłości, niezłomnej sile, ludzkich dramatach i radościach, nadziei, tajemnicach rodzinnych, bolwsnej prawdzie, rozterkach, zdradzie. Historia Anny i Sary pokazuje, jak losy przodków wpływają na życie pokoleń oraz jak nieprzewidywalny jest los. Piękna, ciepła, poruszająca, dojrzała, a zarazem tragiczna lektura, którą trudno zapomnieć. Strasznie się cieszę, że powstanie kontynuacja, czekam z niecierpliwością!

MOJA OCENA 8/10

                                            Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia
Komentarze

  1. Na razie nie planuję czytać tej książki, ale muszę przyznać, że wydaje się bardzo ciekawa. Przeszłość splatająca się z teraźniejszością, to zawsze ciekawy wątek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fabuła bardzo mnie zaciekawiła, więc będę miała na uwadze tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz