"Obsesja" Katarzyna Berenika Miszczuk

Doskonale wiecie, że bardzo rzadko sięgam po kryminały, musi mnie naprawdę bardzo zaintrygować bym się skusiła. Sięgając po "Obsesję" Katarzyny Bereniki Miszczuk wiedziałam, że to musi być świetna książka. Lubię twórczość tejże Autorki, więc nie miałam żadnych oporów przed czytaniem tej książki. Autorka i tym razem mnie nie zawiodła. Cykl "W lekarskim fartuchu" ciekawi i wzbudza wiele emocji. Zaniedbany szpital w którym stare, skrzypiące windy, migające jarzeniówki i odrapane ściany przyprawiają o dreszcze. Ciemne, obskurne, piwnice, wąskie, kręte korytarze i specyficzny zapach sprawiają, że zaczyna działać wyobraźnia. Kto wie co czai się za ścianą...


Akcja rozgrywa się w zakamarkach Szpitala Wschodniego na oddziale psychiatrycznym  w Warszawie w którym pracuje lekarz - rezydent Joanna Skoczek. Trzydziestoletnia rozwódka, posiadaczka cudnego kota perskiego Kołtuna, nie może narzekać na brak zainteresowania przez mężczyzn. Jak się okazuje Skoczek spotyka na chirurgii swojego kolegę ze studiów - Tomka. Pewnego dnia w piwnicznej szafce ubraniowej znajduje liścik miłosny od tajemniczego wielbiciela. Kobieta nie przejmuje się tym, do czasu gdy znajduje kolejne, bardziej agresywne i niepokojące... czy ten ktoś ma na punkcie głównej bohaterki obsesję? Pewnego dnia w szpitalu dochodzi do morderstwa pacjentki. Zostaje ona odnaleziona w kontenerze z materiałami przeznaczonymi do utylizacji. Prawdopodobnie to kolejna ofiara seryjnego mordercy. Prawdziwą zagadką jest fakt, że ofiary miały czarne, kręcone włosy zupełnie tak jak Joanna... Kto jest mordercą? Czy to ktoś z bliskiego otoczenia Lekarki? Czy jest ona powiązana z zabójstwami? Czy to morderca podrzuca liściki?
"... Spomiędzy worków, ukryta na samym dnie kontenera, wystawała zmasakrowana głowa czarnowłosej kobiety. Wpatrywała się oskarżycielskim wzrokiem w mężczyznę, zupełnie jakby oczekiwała od niego, że wskaże winnego jej śmierci..."
"Obsesja" Katarzyny Bereniki Miszczuk to thriller z wątkami sensacyjnymi, kryminalnymi i  obyczajowymi. Liczne zwroty akcji, niepokojąca fabuła, mroczny klimat, interesujące dialogi, brak nudnych, długich opisów, różnorodni bohaterowie, niebanalny styl... Książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem, z wypiekami na policzkach. Na dodatek dowcip Autorki sprawia, że momentami śmiejemy się w głos. To jedna z tych powieści, które chcesz skończyć jak najszybciej by dowiedzieć się jakie jest zakończenie. Typowanie mordercy to świetna zabawa (mnie się nie udało wytypować), a gdy dowiedziałam się kim on jest, byłam w ogromnym szoku.


Najbardziej w tej książce podoba mi się to, że jest dopracowana pod każdym względem. Nic tu nie jest przypadkowe, fabuła jest przemyślana. Sama Autorka jest z zawodu lekarzem, więc środowisko medyczne nie jest jej obce. Jeżeli lubicie mylne wskazówki, intrygi, tajemnice i mroczny klimat to książka zdecydowanie dla was. Tak jak sam tytuł głosi, będziecie mieć obsesję na jej punkcie ;-)
A już niebawem, bo 17 października kolejna cześć cyklu "W lekarskim fartuchu" pt. "Paranoja". Ja już mam książkę za sobą i lada dzień pojawi się recenzja na którą zapraszam już teraz ;-)

                                                               Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B


Komentarze

 1. Obie części bardzo chcę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tej autorki, ale lubię thrillery i kryminały, więc być może przeczytam te książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło wspominam 'Obsesję', dlatego na pewno sięgną po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. K. Pochłonęła te dwie książki w mgnieniu oka :) Ostatnio coraz bardziej mnie przekonuje do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam Obsesje i Paranoje i muszę stwierdzić że Obsesja była lepsza według mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta Pani ma za dużo książek po które muszę sięgnąć :o

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz