"Muzyka twojej duszy" Agnieszka Lis (Przedpremierowo)

Końcówkę roku spędziłam z wyjątkową książką i muszę przyznać, że lepiej wybrać nie mogłam. Sprawiła ona, że na długo po jej przeczytaniu myślałam o niej i nie byłam w stanie przestać. "Muzyka Twojej duszy" Agnieszki Lis zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nietuzinkowa, łamiąca schematy opowieść o trudnych wyborach, ich konsekwencjach, pasji, dążeniu do perfekcji, rozczarowaniu i miłości. Autorka miała rewelacyjny pomysł na fabułę. To co otrzymałam na kartach tej powieści zaskoczyło mnie zupełnie. Nie jest to zwykła, lekka  obyczajówka, ta książka to coś więcej. A zakończenie? Jestem w szoku. Długo zadawałam sobie pytanie: dlaczego? Jak to? Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zachwycona tą lekturą.


Historia opowiada o tajemniczym, nieśmiałym i skrytym Igorze. Chłopak jest wyjątkowy i wyróżnia się niezwykłą inteligencją. Typ samotnika, który nie wadzi nikomu. Poznajemy go, jako małego chłopca i śledzimy jego dalsze losy w szkole z internatem oraz czasy studenckie. Wraz z nim przeżywamy wzloty i upadki, chwile szczęścia i smutku. Możemy poznać jak rodziła się jego miłość  do pasji - fotografii oraz do koleżanki Elżbiety. Elżbieta tak jak Igor kocha swoją pasję. W jej duszy  gra muzyka. Pianistka bezustannie ćwiczy grę na fortepianie i widać, że to co robi jest dla niej ważne i sprawia jej olbrzymią przyjemność. Tak jak Igor nie wyobraża sobie żyć bez fotografii, tak ona nie wyobraża sobie by mogła przestać grać. Czy para połączy swoje pasje? Czy zwycięży miłość, która łączy młodych ludzi, czy miłość do pasji? Co jest dla nich ważniejsze?
Perypetie Igora przeplatają się z losami Isabel. Kim jest pianistka? Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego tak bardzo boi się wyjechać do Europy, a zwłaszcza Warszawy? Tego dowiecie się z książki.
                         "Nie musimy wszystkiego rozumieć. Ważne byśmy siebie rozumieli"
Styl Autorki, Agnieszki Lis jest bardzo przyjemny i lekki. Tej książki się nie czyta, ją się dosłownie pochłania. Mnie samej zajęło to jedną noc. Historia  jest dopracowana w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Bohaterowie życiowi, tacy, których możemy spotkać na swej drodze. Fantastycznie wykreowani. Akcja gna do przodu, dużo się dzieje. Opisy których nie znoszę, tu są zrównoważone i nie mam z nimi problemu. Nie są natrętne, ani nudne, a wręcz przeciwnie. Warto też wspomnieć o okładce, która jest śliczna i przyciąga wzrok. Strasznie mi się podoba.


"Muzyka Twojej duszy" jest piękną, wzruszającą, bardzo mądrą i dojrzałą powieścią, która pokazuje, jak wielki wpływ na nasze życie mają wybory, których dokonujemy. Nie jest to kolejna banalna opowiastka, od których aż się roi. Nieszablonowość jest jej ogromnym plusem i myślę, że losy Igora poruszą niejedno serce. Dla mnie ta lektura była prawdziwą przyjemnością i mogę ją z czystym sercem polecić.

                                            Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona


Komentarze

 1. Bardzo chciałabym mieć możliwość przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka również za mną, cieszę się na patronat. :)
  Podobała mi się! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję patronatu i zazdroszczę w tym pozytywnym sensie ;-)

   Usuń
 3. Czuję się bardzo zachęcona do tej książki :) ja koniec roku spędziłam z Charlesem Dickensem :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszka Lis nie porwała mnie swoimi stylem pisania. ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już tę książkę na swojej liście do przeczytania ;). Jej opis brzmi ciekawie, a skoro piszesz, że jest lekka i przyjemna, a zarazem mądra i dojrzała, to tym bardziej mnie zachęca do jej poznania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po okładce myślałam, że to kolejna słodka powieść. Nic bardziej mylnego ;-) Dla mnie rewelacja

   Usuń
 6. Skoro piszesz, że to nie banalna opowieść to piszę się na to :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książka. Zapisuję sobie, zażyczę ją sobie na urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam póki co jedną książkę p. Lis i nie bardzo do mnie trafiła, myślę jednak, że dam szansę "Muzyce Twojej duszy". Twoja recenzja i opis fabuły zachęcają

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz