Przejdź do głównej zawartości

"Kwitnące lilie" Karolina Wilczyńska

Na Kwiatową wracam zawsze z uśmiechem na twarzy. I tym razem tak było. "Kwitnące lilie" to drugi tom, drugiego sezonu "Roku na Kwiatowej". Tym razem główne skrzypce gra Kaja. Przenosimy się w jej świat, by wraz z nią przeżywać wzloty i upadki.


Kaja to optymistka. Miła, pełna energii. Z różowymi włosami i licznymi tatuażami dziewczyna. Pewnego dnia dowiaduje się o czymś, co sprawia, że jej życie wywraca się do góry nogami. Musi stawić czoło problemom, podjąć różne, niełatwe decyzje, które mogą zaważyć na jej dalszym życiu. Dziewczyna będzie musiała stoczyć ciężką walkę o siebie i swój los. W tym trudnym dla Kai czasie pomagają jej sąsiedzi. Wszystko to sprawia, że więzy między nimi się zacieśniają.
"Bywają takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć naprawdę ważną decyzję. I nie chodzi tu wcale o to, czy dotyczy ona życia i śmierci. "
Karolina Wilczyńska tworzy wspaniałe, życiowe historie. Bohaterowie są bardzo życiowi. Oczywiście nie zabraknie starych postaci. Dowiemy się co u nich słychać. Historia Kai porusza ważny temat, lecz jest opisana w subtelny, nienachalny sposób. Z miłą chęcią wróciłam do Julki, Kai, Danuty i Norberta oraz trzech Muszkieterów i Milady. Za każdym razem, gdy wracam na Kwiatową, czuję się, jak bym wróciła z długiej podróży i odwiedzała przyjaciół. Nie trzeba znać poprzednich części, nie ma problemu z odnalezieniem się w tej książce.
Historia opisana w tej książce uświadamia nam, jak ważne są regularne badania. Cieszmy się każdą chwilą, doceniajmy to, co mamy, bo nigdy nie wiemy, co jutro może nas spotkać. "Kwitnące lilie" to książka, która uczy nas, że nie wolno się poddawać i zawsze trzeba walczyć do końca z całych sił. Piękna opowieść o bezinteresownej przyjaźni, pomocy, walce, decyzjach, które mogą mieć wpływ na dalsze życie, relacjach międzyludzkich. Polecam serdecznie!

                                        Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona

  

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k