Przejdź do głównej zawartości

"Daj nam jeszcze szansę" Sylwia Trojanowska

"Dobre chwile" Sylwii Trojanowskiej to seria, która jest niesamowicie życiowa i zapadająca w pamięć. Drugi tom "Daj nam jeszcze szansę" opowiada o losach Kamili, Marty oraz Olgierda. Śmiało można ją czytać, nie znając poprzedniej części, nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ fabuła nie jest kontynuacją.


Kamila to typ karierowiczki, w dotarciu do celu nie powstrzymują jej nawet życiowe niepowodzenia. Pragnie zapomnieć o pewnym mężczyźnie, lecz czy łatwo będzie jej wyrzucić go z pamięci? 
Marcie wystarczył jeden błąd, by zniszczyć swoje małżeństwo. Czy będzie jej dane ponownie kochać i być kochaną? 
Olgierd mimo iż dążył do samodzielności i życia na własnych zasadach, przejmuje firmę po ojcu. W jaki sposób pogodzi obowiązki męża, ojca i biznesmena? 
" Kiedy człowiek traci kogoś, kogo prawdziwie kochał, z jego świata znikają wszelkie barwy. I dużo czasu upływa, zanim na nowo się pojawiają. Potrzebni są ludzie, którzy pomogą zbudować nowy świat ". 
Sylwia Trojanowska posiada hipnotyzujący styl, maluje słowami. Ciężko oderwać się od jej książek i tak też było tym razem. Przeczytałam ją zaledwie w 2 dni. Kolejny raz otrzymałam historię przesiąkniętą mądrością i emocjami. Trzy opowieści, które na pozór nic nie łączy, a na koniec idealnie ze sobą współgrają. Książka dopracowana i przemyślana w każdym calu. Bohaterowie są różnorodni, moglibyśmy spotkać ich na swojej drodze. Nie ma tu zbędnego lukru, nieprawdopodobnych zdarzeń, jest samo życie, po prostu.


"Daj nam jeszcze szansę" to historia o miłości, godzeniu życia rodzinnego i zawodowego, decyzjach, które mają olbrzymi wpływ na dalsze życie, zdradzie, samotnym macierzyństwie, chorobie, stracie i próbie odbudowania świata na nowo, marzeniach. Losy Kamili, Marty i Olgierda pokazują, że miłości, zdrowia, rodziny, czasu nie kupimy za żadne pieniądze. Te wartości są najważniejsze. Autentyczna, nieprzewidywalna, piękna i wzruszająca książka, poruszająca każdy zakamarek duszy. Polecam!

MOJA OCENA 9/10
                                  
                         Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona


Komentarze

  1. Jestem niesamowicie ciekawa twórczości autorki! Może mnie jej pióro również zahipnotyzuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo jestem ciekawa tego hipnotyzującego stylu autorki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszą częścią tego cyklu jestem zachwycona i wierzę, że z tą będzie podobnie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k