Przejdź do głównej zawartości

"Zawsze i na zawsze" Klaudia Bianek (Premierowo)

Klaudia Bianek kolejny raz zachwyciła mnie swoim piórem. Jestem oczarowana. "Zawsze i na zawsze" to udana kontynuacja powieści "Życie po Tobie". Tak jak poprzedni tom, ta część jest równie emocjonalna, poruszająca i piękna.


Eliza próbuję uporać się z tym że jej świat kolejny raz runął. Zamyka się w sobie i skupia na opiece nad dziećmi. 
Filip postanawia dać jej czas, by mogła sobie wszystko poukładać i przemyśleć. Czy kobieta da mu jeszcze jedną szansę? Czy będzie im dane być razem i będą szczęśliwi? 
"(...) wyciągnął mnie siłą z bardzo ciemnego miejsca i tchnął we mnie życie, nie pozwalając zatracić się bez reszty w poczuciu smutku, tęsknoty i beznadziei".
Ależ Autorka namieszała w życiu bohaterów. Sięgając po tę powieść, miejcie pod ręką chusteczki, na pewno będą Wam potrzebne. Fabuła jest zajmująca, nieprzewidywalna i zaskakująca. Strasznie zżyłam się z bohaterami tej powieści i kibicowałam im. Nie ma tu zbędnych, nudnych opisów, czyta się strasznie szybko. Ja sama przeczytałam tę książkę w niespełna dwa dni. Klaudia ma delikatny, plastyczny i niebanalny styl, który sprawia, że czytanie to prawdziwa przyjemność. W umiejętny sposób porusza trudnych tematów takich jak choroba, skomplikowane relacje ojca z córką, odrzucenie. Zakończenie zwala z nóg i daje nam znak, że będzie kolejna część, ale jak można zakończyć w takim momencie? Droga Autorko, tak się nie robi! 😂 Co ja mam teraz począć? 


"Zawsze i na zawsze" to opowieść o stracie, próbie ułożenia życia na nowo, zwątpieniu, trudnych decyzjach, błędach młodości, relacjach międzyludzkich, przewrotnym losie, miłości, nadziei, tęsknocie, przeszłości, która często o sobie przypomina, wybaczeniu i macierzyństwie.  Historia opisana na kartach tej powieści pokazuje, że bez rodziny, człowiek jest nikim, a także jak wielką moc ma umiejętność wybaczenia. Wywołująca szybsze bicie serca, pouczającą, mająca olbrzymi wydźwięk powieść. Czekam na kolejny tom z ogromną niecierpliwością!

MOJA OCENA 8/10

                     Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona


Komentarze

 1. Dużo dobrego czytam o książkach tej autorki, ale sama nie dałam się jeszcze skusić. Uwielbiam zaskakujące zakończenia :) Nie lubię wyczekiwać kolejnych tomów, a cykle lubię czytać od deski do deski, więc jeśli się skuszę, to dopiero wtedy, gdy wszystkie tomy już się ukażą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm, gdzieś mignęła ostatnio ta książka. Okładka bardzo przyciąga wzrok, treść z tego co czytam też :D Spróbuję się z nią zapoznac w najbliższym czasie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pierwszy tom. Ten drugi dopiero w planach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k