"Zawsze i na zawsze" Klaudia Bianek (Premierowo)

Klaudia Bianek kolejny raz zachwyciła mnie swoim piórem. Jestem oczarowana. "Zawsze i na zawsze" to udana kontynuacja powieści "Życie po Tobie". Tak jak poprzedni tom, ta część jest równie emocjonalna, poruszająca i piękna.


Eliza próbuję uporać się z tym że jej świat kolejny raz runął. Zamyka się w sobie i skupia na opiece nad dziećmi. 
Filip postanawia dać jej czas, by mogła sobie wszystko poukładać i przemyśleć. Czy kobieta da mu jeszcze jedną szansę? Czy będzie im dane być razem i będą szczęśliwi? 
"(...) wyciągnął mnie siłą z bardzo ciemnego miejsca i tchnął we mnie życie, nie pozwalając zatracić się bez reszty w poczuciu smutku, tęsknoty i beznadziei".
Ależ Autorka namieszała w życiu bohaterów. Sięgając po tę powieść, miejcie pod ręką chusteczki, na pewno będą Wam potrzebne. Fabuła jest zajmująca, nieprzewidywalna i zaskakująca. Strasznie zżyłam się z bohaterami tej powieści i kibicowałam im. Nie ma tu zbędnych, nudnych opisów, czyta się strasznie szybko. Ja sama przeczytałam tę książkę w niespełna dwa dni. Klaudia ma delikatny, plastyczny i niebanalny styl, który sprawia, że czytanie to prawdziwa przyjemność. W umiejętny sposób porusza trudnych tematów takich jak choroba, skomplikowane relacje ojca z córką, odrzucenie. Zakończenie zwala z nóg i daje nam znak, że będzie kolejna część, ale jak można zakończyć w takim momencie? Droga Autorko, tak się nie robi! 😂 Co ja mam teraz począć? 


"Zawsze i na zawsze" to opowieść o stracie, próbie ułożenia życia na nowo, zwątpieniu, trudnych decyzjach, błędach młodości, relacjach międzyludzkich, przewrotnym losie, miłości, nadziei, tęsknocie, przeszłości, która często o sobie przypomina, wybaczeniu i macierzyństwie.  Historia opisana na kartach tej powieści pokazuje, że bez rodziny, człowiek jest nikim, a także jak wielką moc ma umiejętność wybaczenia. Wywołująca szybsze bicie serca, pouczającą, mająca olbrzymi wydźwięk powieść. Czekam na kolejny tom z ogromną niecierpliwością!

MOJA OCENA 8/10

                     Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona


Komentarze

 1. Dużo dobrego czytam o książkach tej autorki, ale sama nie dałam się jeszcze skusić. Uwielbiam zaskakujące zakończenia :) Nie lubię wyczekiwać kolejnych tomów, a cykle lubię czytać od deski do deski, więc jeśli się skuszę, to dopiero wtedy, gdy wszystkie tomy już się ukażą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm, gdzieś mignęła ostatnio ta książka. Okładka bardzo przyciąga wzrok, treść z tego co czytam też :D Spróbuję się z nią zapoznac w najbliższym czasie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pierwszy tom. Ten drugi dopiero w planach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz