"Spotkajmy się po wojnie" Agnieszka Jeż

Życie bywa przewrotne, splata ludzkie losy, a czasami w najmniej oczekiwanym momencie potrafi zaskoczyć. Właśnie tak, jak w życiu bywa, to co spotkało bohaterów powieści "Spotkajmy się po wojnie" Agnieszki Jeż spadło na nich jak grom z jasnego nieba. Kontynuacja książki "Miłość warta wszystkiego" to przepiękna, zadziwiająca, emocjonalna i poruszająca ludzkie struny historia.


Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los. Na przyjęciu zaręczynowym okazuje się, że babcię Ani i dziadka Marcina niegdyś łączyło ogromne uczucie,  niestety kochanków w brutalny sposób rozdzieliła wojna. Pojawiają się obawy i niepewność.
"Kochać w dobry czas jest łatwo. Kiedy robi się źle - wtedy właśnie przychodzi moment sprawdzania."
Powieść niesamowicie mnie porwała, sprawiła, że nie chciałam się z nią rozstawać nawet na chwilę. Polubiłam bardzo wyrazistych i charakterystycznych bohaterów, którym mocno kibicowałam. Autorka ma przyjemny w odbiorze, lekki i płynny styl. Język jest malowniczy. Czułam się zaczarowana, a wyobraźnia osiągnęła najwyższy stopień. Zakończenie, które na pierwszy rzut oka wydaje się przewidywalne, wcale takie nie jest, wręcz przeciwnie. Ostatnie strony czytałam ze łzami w oczach. Ta powieść to prawdziwa petarda emocjonalna, która roztrzaskuje nasze serce na tysiąc kawałków, by po chwili poskładać je na nowo. To jedna z tych książek, po których mamy olbrzymiego kaca książkowego.


"Spotkajmy się po wojnie" to opowieść o nieprzemijającej, szaleńczej miłości, zdradzie, tajemnicach rodzinnych, okrutnej prawdzie, żalu, cierpieniu, trudnych decyzjach, zagubieniu, odkrywaniu siebie na nowo, przebaczeniu. Historia zapisana na kartach tej powieści uświadamia nam, że błędy i decyzje naszych przodków stają się częścią naszego życia, a także, że nikt nie jest bez wad. Agnieszka Jeż oddała w nasze ręce niebanalną, wzruszającą i mającą olbrzymi wydźwięk książkę. Polecam z całego serca!

MOJA OCENA 9/10

                                                  Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia


Komentarze

Prześlij komentarz