"Landon & Shay - tom 1" Brittainy C.Cherry

Są takie Autorki, które biorę w ciemno i wiem na pewno, że się nie zawiodę. Do tego grona należy Brittainy C.Cherry, która powraca z powieścią "Landon & Shay". Autorka kolejny raz sprawiła, że czytałam z zapartym tchem i nie mogłam się oderwać, a kartki same się przewracały.


Ogień i woda. Słońce i deszcz. Tacy właśnie są Landon i Shay. Odwieczni wrogowie, którzy od zawsze próbowali się unikać. Wszystko się zmienia, gdy podczas jednej z imprez zakładają się. Chłopak ma sprawić, by Shay zakochała się w nim, zanim on zakocha się w niej. Kto wygra tę rozgrywkę?
"Pragnęłam poznać jego historię. Jego brzydką, trudną książkę. Chciałam czytać jego słowa, nawet jeśli zdawały się krwawić na kartach w najbolesniejszy sposób ". 
Książka zawładnęła moim sercem. Należy do kategorii tych, które same się czytają. Bohaterowie zarówno pierwszo, jak i drugoplanowi są naturalni, barwni, pełni wad i zalet. Czuję, że z Shay mogłabym się zaprzyjaźnić. Czytając, miałam wrażenie, że "jestem" jedną z postaci. Brittainy C.Cherry ma bardzo lekkie i plastyczne pióro, umiejętnie posługuje się słowami, wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Fabuła jest nieprzewidywalna i intrygująca. Początek troszkę nuży, ale z czasem zaczyna się bardzo dużo dziać i czytamy z wypiekami na twarzy. Podczas lektury towarzyszy nam cały ocean emocji. Poruszone są ważne i trudne tematy między innymi depresja i uzależnienie od narkotyków.


"Landon & Shay" to opowieść o nienawiści, miłości, odrzuceniu rodziców, uzależnieniu od narkotyków, walce z depresją, tajemnicach, kłamstwach, samotności, stracie, żałobie, pozorach, nadziei, marzeniach. Historia Landon i Shay uświadamia nam, jak ważna jest świadomość, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na pomoc bliskich osób, oraz że czasem za uśmiechem na twarzy i optymizmem mogą kryć się łzy. To nie jest zwykła, słodka do granic możliwości opowiastka o nachalnej miłości, to mądra, słodko-gorzka, wzruszająca i rozrywająca serce powieść, która nie daje o sobie zapomnieć. Całe szczęście, że na drugi tom nie musimy długo czekać i pojawi się on już tej jesieni! Serdecznie polecam!

                                         Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia


Komentarze

  1. Lubię twórczość tej autorki i tę książkę również chcę przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy pomysł na fabułę z tym zakładem miłosnym. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz