Przejdź do głównej zawartości

"Landon & Shay - tom 1" Brittainy C.Cherry

Są takie Autorki, które biorę w ciemno i wiem na pewno, że się nie zawiodę. Do tego grona należy Brittainy C.Cherry, która powraca z powieścią "Landon & Shay". Autorka kolejny raz sprawiła, że czytałam z zapartym tchem i nie mogłam się oderwać, a kartki same się przewracały.


Ogień i woda. Słońce i deszcz. Tacy właśnie są Landon i Shay. Odwieczni wrogowie, którzy od zawsze próbowali się unikać. Wszystko się zmienia, gdy podczas jednej z imprez zakładają się. Chłopak ma sprawić, by Shay zakochała się w nim, zanim on zakocha się w niej. Kto wygra tę rozgrywkę?
"Pragnęłam poznać jego historię. Jego brzydką, trudną książkę. Chciałam czytać jego słowa, nawet jeśli zdawały się krwawić na kartach w najbolesniejszy sposób ". 
Książka zawładnęła moim sercem. Należy do kategorii tych, które same się czytają. Bohaterowie zarówno pierwszo, jak i drugoplanowi są naturalni, barwni, pełni wad i zalet. Czuję, że z Shay mogłabym się zaprzyjaźnić. Czytając, miałam wrażenie, że "jestem" jedną z postaci. Brittainy C.Cherry ma bardzo lekkie i plastyczne pióro, umiejętnie posługuje się słowami, wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Fabuła jest nieprzewidywalna i intrygująca. Początek troszkę nuży, ale z czasem zaczyna się bardzo dużo dziać i czytamy z wypiekami na twarzy. Podczas lektury towarzyszy nam cały ocean emocji. Poruszone są ważne i trudne tematy między innymi depresja i uzależnienie od narkotyków.


"Landon & Shay" to opowieść o nienawiści, miłości, odrzuceniu rodziców, uzależnieniu od narkotyków, walce z depresją, tajemnicach, kłamstwach, samotności, stracie, żałobie, pozorach, nadziei, marzeniach. Historia Landon i Shay uświadamia nam, jak ważna jest świadomość, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na pomoc bliskich osób, oraz że czasem za uśmiechem na twarzy i optymizmem mogą kryć się łzy. To nie jest zwykła, słodka do granic możliwości opowiastka o nachalnej miłości, to mądra, słodko-gorzka, wzruszająca i rozrywająca serce powieść, która nie daje o sobie zapomnieć. Całe szczęście, że na drugi tom nie musimy długo czekać i pojawi się on już tej jesieni! Serdecznie polecam!

                                         Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia


Komentarze

  1. Lubię twórczość tej autorki i tę książkę również chcę przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy pomysł na fabułę z tym zakładem miłosnym. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k