Przejdź do głównej zawartości

"Gdy jesteś obok" Marta Radomska (Patronat medialny)

Życie pisze różne scenariusze, gdy dochodzimy do momentu, by podjąć poważne decyzje dotyczące naszej przyszłości pojawiają się obawy. Czy ukochany z którym chcemy się związać do końca życia to na pewno ten jedyny? Właśnie przed takim dylematem stanęła Nina Rusałkowska, bohaterka powieści "Gdy jesteś obok" Marty Radomskiej. Jest to kontynuacja powieści "W tę samą stronę". Emocjonująca i poruszająca książka, którą mój blog Życie książkami pisane objął patronatem medialnym.


Nina przyjmuje oświadczyny Dawida, lecz mimo to, że jest on wspaniałym mężczyzną ma wątpliwości. Serce podpowiada jej, że popełnia błąd, a myśli krążą wokół Adriana, brata jej przyjaciółki Izabeli. By uciszyć myśli postanawia skupić się na znalezieniu nowej pracy. Gdy dowiaduje się o romansie siostry z żonatym mężczyzną, obawy powracają. Kogo wybierze Nina, Adriana czy Dawida? Czy znajdzie wymarzoną pracę?
"(...) Chętnie skorzystałabym z zaproszenia, ale ​muszę się zastanowić, jak tę burzę uciszyć.​ – Czasem nie warto uciszać. – Pani Ewelina uśmiechnęła się tajemniczo. – Trzeba pozwolić żywiołom się porządnie wyszaleć. A potem poszukać na niebie tęczy".
Fascynująca, klimatyczna i ciepła powieść, od której nie mogłam się oderwać. Płynny i lekki styl Marty Radomskiej sprawia, że czytanie to prawdziwa przyjemność. Oprócz starych dobrze nam znanych bohaterów spotykamy też nowych, równie barwnych. Bliżej poznajemy rodzinę Niny, a jej mama, Iga bardzo przypomina mi moją Mamę, rewelacyjna postać, świetnie wykreowana. Akcja w większości dzieje się w Poznaniu, ale do klimatycznej Radgoszczy również zaglądamy. Nie zabraknie dobrego humoru i zabawnych sytuacji, a także przeuroczego psa Vinciego, który nie raz wywołuje uśmiech na twarzy.


"Gdy jesteś obok" to nastrojowa i intrygująca lektura, w której znajdziemy trudne decyzje, obawy, zagubienie, miłość, przyjaźń, sercowe rozterki, zazdrość, niedomówienia, niepewność, relacje rodzinne, problemy życiowe, poszukiwanie szczęścia, nadzieję, próby poukładania sobie życia. Historia Niny uświadamia nam, że warto posłuchać swojego serca, nie bać się wykonać krok do przodu, bo może być za późno, a także jak ważne jest zaufanie w związku. Zaskakujące zakończenie podpowiada nam, że możemy spodziewać się kontynuacji, ja już zacieram ręce i nie mogę się doczekać. Polecam!

                                            Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona 

Komentarze

  1. Gratuluję świetnego patronatu. ��

    OdpowiedzUsuń
  2. Przekonuje mnie płynny i lekki styl autorki oraz niełatwa obyczajowa tematyka. Być może dam się, więc skusić na tę książkę. Najpierw jednak musiałabym zapoznać się z pierwszą częścią, bo nie lubię czytać nielinearnie. Gratuluję ciekawego patronatu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k