"Małe kobietki gotują. Przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy" Vinni Moranville

Jestem wielką fanką "Małych kobietek", tak więc w mojej biblioteczce nie mogło zabraknąć książki kucharskiej "Małe kobietki gotują. Przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy" Vinni Moranville. Jest to zbiór przepisów inspirowanych daniami właśnie z powieści Louisy May Alcott. Gdyby książki miały zapach, byłaby to bardzo smakowita publikacja. 


Pierwsze, co rzuca się w oczy to szata graficzna, która jest przecudowna i niesamowicie klimatyczna. Prostota, subtelność, kolorowe ilustracje wspaniale współgrają z charakterem powieści. Co znajdziemy w książce? Na wstępie możemy się dowiedzieć, skąd Autorka czerpała inspiracje. Mamy podział na rozdziały - śniadania Hanny, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, obiady i kolacje u Marchów oraz słodkie przekąski, desery i napoje. Prawdziwą gratką dla miłośników "Małych kobietek" jest to, że każdy przepis poprzedzony jest cytatem czy też nawiązaniem do fabuły. Wszystko jest przejrzyste, zrozumiałe i w moim odczuciu proste. Mamy również "Złote myśli" rodziny Marchów, ciekawostki, cenne wskazówki, a także informacje o Autorkach obu książek. Mnie w oko wpadło kilka receptur, które na pewno wypróbuję, między innymi: mleczne tosty, makaron z serem według Meg, maślano-waniliowe herbatniki z czekoladkami według Pana Bhaera, kulki ze złotymi myślami, francuskie naleśniki. 
"Nic piękniejszego jak rodzina" - Jo

Reasumując: smakowite i klimatyczne "Małe kobietki gotują. Przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy" to nie tylko książka dla osób kochających powieści Louisy May Alcott, ale też dla pasjonatów gotowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie polecam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova

Komentarze

Prześlij komentarz