Przejdź do głównej zawartości

"Miłość i nienawiść" Monika Rebizant - Siwiło (Patronat medialny)

Od czasu do czasu zdarza mi się sięgnąć po książki okraszona nutką fantastyki. Lubię ten nieprawdopodobny świat i specyficzny klimat. Tym razem padło na powieść "Miłość i nienawiść" Moniki Rebizant - Siwiło. Magiczna i tajemnicza książka, z którą spędziłam miłe chwile.

Dzieje rodu Wiedźm z Wrzosowisk. Miejsce owiane tajemnicą, o którym krążą legendy, miejsce, gdzie pradawne siły bezlitośnie igrają z ludzkim losem. W samym sercu puszczy, pośród małych kapliczek, rozegrał się niejeden dramat i niejedna dusza trafiła stamtąd prosto do piekła. Klątwa, wydarzenia ostatniej wojny i tych sprzed wieków splatają się z życiem bohaterów. 

"Gdy miłość i nienawiść, czułość i gniew, szlachetność i fałsz, sprawiedliwość i okrucieństwo choć na chwilę połączą się w jedno..."

Pierwszy tom sagi o Wiedźmach z Wrzosowisk jest podzielony na dwie części. Pierwsza płynie spokojnie, swoim torem, druga nabiera tempa. Fantastyka przeplata się z rzeczywistością, klimat jest gęsty i mroczny. Narracja poprowadzona dwutorowo. Miejscem akcji jest przede wszystkim piękne i malownicze Roztocze. Styl lekki, baśniowy. Książka dopracowana jest pod każdym względem, bardzo szczegółowa. Dialogi dobrze zbudowane, ciekawie rozbudowany wątek historyczny. Mamy mnóstwo różnorodnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Można się pogubić. Musiałam cofać się i przypominać sobie co i jak. Mnogość wątków przytłacza. Mimo to książka intryguje i chce się dowiedzieć jak najszybciej jaki będzie finał. 

"Miłość i nienawiść" to magiczna opowieść o klątwie, miłości, pożądaniu, pasji, kłamstwach, sprawiedliwości, cierpieniu, wspomnieniach, zemście, sekretach i nienawiści. Idealna historia na jesienne, długie wieczory, która sprawia, że wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. 

MOJA OCENA 7/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k