"Listy z Grenlandii. Na arktycznym szlaku" Adam Jarniewski

W moje ręce trafiła książka, idealna na upalne dni, taka, która daje przyjemny, grenlandzki chłód. "Listy z Grenlandii" to przepięknie wydana publikacja, napisana przez Adama Jarniewskiego i jego Córkę Alinę, których możecie kojarzyć z profilu 

Poznaj Grenlandię

Tytuł ten, ma przepiękną szatę graficzną, okraszony pięknymi, klimatycznymi zdjęciami z Grenlandii. Poznajemy wyspę od podszewki, dowiadujemy się różnych ciekawostek i tajemnic m.in. Czy Eskimosi całują się nosami? Czy mieszkają w igloo? Dlaczego słowa grenlandzkie są takie długie, a pogoda tak zmienna? Czy wyspa cały rok pokryta jest śniegiem? Mamy też grenlandzką przyrodę, zwierzęta, a nawet życie codzienne. Książka napisana jest w formie listu, który Alina pisze do swojej koleżanki z Polski - Karoliny. Czyta się bardzo szybko i z ogromnym zainteresowaniem.

Styl jest ciepły, prosty i lekki. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że jest to podróżniczo - przyrodnicza publikacja, dopracowana w każdym szczególe. Widać, że zostało włożone w nią wiele pracy. Dla kogo są "Listy z Grenlandii"? Jestem przekonana, że każdy będzie nią zachwycony, każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Mądra, pouczająca i bardzo wartościowa książka, która super sprawdziłaby się, jako lektura szkolna. Gorąco polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Adamowi Jarniewskiemu 

Komentarze