Przejdź do głównej zawartości

"Dom na plaży" Sarah Jio


W swojej biblioteczce posiadam rożne książki, nie tylko nowości. Co jakiś czas pokażę Wam pozycje, na które warto zwrócić uwagę i które mają więcej niż rok. Krótko je opiszę i dodam swoją opinię. To będzie cykl "Uwolnić od zapomnienia". Są książki o których trudno zapomnieć i nawet po wielu latach mile je wspominamy i z chęcią sięgamy po nie ponownie. Do takich książek należy "Dom na plaży" Sarah Jio. 
 
 
 Piękna, wzruszająca opowieść o różnych odcieniach miłości, wyborach, wojnie i cierpieniu. Zamożna Anne pochodzi z dobrego domu. Jest zaręczona z Gerardem, jednak ma obawy co do swoich uczuć. Pełna wątpliwości co do swojego związku Anne postanawia wraz z przyjaciółką wyjechać na Bora Bora do oddziału stacjonujących tam pielęgniarek, które pomagają żołnierzom walczącym na froncie II wojny światowej. W wojennych okolicznościach poznaje żołnierza Westrego, w którym zakochuje się z wzajemnością. Pewnego dnia odnajdują na plaży bungalow, w którym spędzają mnóstwo czasu i który staje się milczącym świadkiem ich uczucia. Co się stanie gdy Anne zakończy służbę pielęgniarską na wyspie? czy wróci do narzeczonego i zapomni o Wesrtym? Czy ich uczucie przetrwa? Kogo posłucha Anne? Serca czy rozumu? Autorka wzbudza wiele emocji, a malownicze tło wyspy pobudza wyobraźnię. Uwielbiam historie w których cofamy się do przeszłości bohaterów. 
 "Nawet bez Ciebie u boku, bez Twojego dotyku, zawsze miałem Cię przy sobie. Kiedyś dałaś mi swoje serce i duszę, a ja je na zawsze zachowałem. Bez względu na to czy jeszcze kiedyś się zobaczymy, tylko to ma znaczenie."
Podsumowując to książka, która pokazuje, że podążanie za głosem serca wcale nie jest takie proste. Niezwykła, emocjonalna, wyciskająca łzy powieść, która zapada głęboko w pamięci. Ja jestem oczarowana tą historią i mimo, że od jej przeczytania minęło 7 lat, ja nadal o niej pamiętam i mam do niej ogromny sentyment. Przeczytałam wszystkie powieści Sarah Jio, które zostały wydane w Polsce i żałuję, że Wydawnictwo Znak nie wydało ich więcej. Każda z książek autorstwa Sarah Jio ma w sobie coś magicznego. Jednak to właśnie "Dom na plaży" najbardziej mi się podobał i jest to jedna z moich ukochanych książek. Gorąco polecam!

"Bądź sobą.I nigdy nie lekceważ tego,co mówi ci serce,nawet jeśli to boli,nawet jeśli wydaje ci się,że pójście za jego głosem będzie trudne."

Komentarze

 1. Bardzo lubię sięgać po wzruszające i emocjonalne książki, więc ten tytuł sobie zapisuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej autorki, ale chyba jej na ten moment nie poznam, bo mam przeogromne stosy książek do przeczytania, niekoniecznie nowości ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zupełnie nie mój klimat, ale być może znajdzie się ktoś, komu będę mogła ją podarować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc nie jest to książka, która mnie do siebie przekonuje, rzadko sięgam po takie historię, wole uciec do fantastyki i póki co mi z tym dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię szczyptę takiej emocjonalnej magii, kiedy książka przenosi mnie w świat, który dobrze znam, a jednak ma odcień świeżości. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k