Seria "Kicia Kocia" Anita Głowińska


Najmłodsi czytelnicy doskonale znają sympatyczną kotkę Kicie Kocię. Rezolutna Kicia Kocia, Nunuś i jej przyjaciele skradli serca naszych milusińskich. Moja Córeczka Amelka jest jej wielką fanką. Co wieczór czytamy przygody Kici Koci na dobranoc. Jest to seria niezwykle pouczających bajeczek z pięknymi ilustracjami. Autorka w bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób przybliża różne problemy, tematy, uczy wielu rzeczy. Język jest prosty, nieskomplikowany, a historyjki nie są zbyt długie.  Dla nas rodziców mogą być infantylne, ciągłe powtórzenia... Dzieci bardzo je lubią i z chęcią sięgają po przygody Kotki. Amelka ma wszystkie książeczki, ma swoje ulubione tytuły i czeka na nowe ;-)  Przybliżę Wam kilka  z nich.

1) "Kicia Kocia zostaje policjantką" to książeczka, która uczy jak ważni są stróże prawa. Kici Koci rozsypują się zakupy podczas przechodzenia przez pasy. Policjant pomaga jej i może dzięki temu w spokoju pozbierać rozrzucone rzeczy. Po powrocie do domu, Kicia Kocia bawi się z przyjaciółmi w złodziei i policjantów.


2) "Kicia Kocia. Nie chcę się tak bawić." Kicia Kocia i jej przyjaciele - Adelka, Julianek i Pacek poznają na placu zabaw chłopczyka o imieniu Marcyś. chłopiec wymyślił zabawę, która nie każdemu się podoba. Dziewczynki nie chcą się tak bawić, bo zabawa nie sprawia im radości. Tłumaczą Marcysiowi, że fajna zabawa to taka, w którą każdy chce się bawić, a nie tylko jedna osoba.
3) "Kicia Kocia. co z tymi śmieciami?" Uczy, że nie wolno wyrzucać śmieci gdzie popadnie oraz jak bardzo szkodliwy jest plastik. Świetny sposób by przyswoić dzieciom dlaczego warto dbać o środowisko i segregować odpady. Kicia Kocia dowiaduje się nawet gdzie można wyrzucać przeterminowane leki.

4) "Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina" to książeczka z otwieranymi okienkami. Rodzeństwo wybiera się na urodziny Pani Kwiatek. Po drodze mijają wiele domów. Każdy z nich jest inny, w każdym mieszka inna rodzina.
za każdym z okienek kryją się piękne ilustracje. Co robią dzieci, rodzice, babcia, dziadek, chłopiec, lutnik,cukiernik? Uczymy dziecko nazw budynków, pomieszczeń. Strasznie ciekawa i wielowątkowa książeczka.


Cała seria Kici Koci to  fantastyczne książeczki, bardzo pouczające. Poruszane są tematy takie jak burza i jak się w tedy zachować, kłopotach ze snem, upartym mówieniu "NIE" oraz "MOJE", dzieleniu się z innymi. Nie będę opisywać każdej z nich ponieważ jest ich zbyt wiele.  Nam rodzicom mogą nie podobać się liczne powtórzenia, ale nie zapominajmy o tym, że nie jest to książeczka dla nas, ale dla naszych dzieci. Ciągłe powtórzenia można omijać. Polecam Wam bardzo, bardzo Kicię Kocię, którą pokochało wiele dzieci.

                                       Dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina za kilka egzemplarzy ;-)Komentarze

Prześlij komentarz