Przejdź do głównej zawartości

Seria "Kicia Kocia" Anita Głowińska


Najmłodsi czytelnicy doskonale znają sympatyczną kotkę Kicie Kocię. Rezolutna Kicia Kocia, Nunuś i jej przyjaciele skradli serca naszych milusińskich. Moja Córeczka Amelka jest jej wielką fanką. Co wieczór czytamy przygody Kici Koci na dobranoc. Jest to seria niezwykle pouczających bajeczek z pięknymi ilustracjami. Autorka w bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób przybliża różne problemy, tematy, uczy wielu rzeczy. Język jest prosty, nieskomplikowany, a historyjki nie są zbyt długie.  Dla nas rodziców mogą być infantylne, ciągłe powtórzenia... Dzieci bardzo je lubią i z chęcią sięgają po przygody Kotki. Amelka ma wszystkie książeczki, ma swoje ulubione tytuły i czeka na nowe ;-)  Przybliżę Wam kilka  z nich.

1) "Kicia Kocia zostaje policjantką" to książeczka, która uczy jak ważni są stróże prawa. Kici Koci rozsypują się zakupy podczas przechodzenia przez pasy. Policjant pomaga jej i może dzięki temu w spokoju pozbierać rozrzucone rzeczy. Po powrocie do domu, Kicia Kocia bawi się z przyjaciółmi w złodziei i policjantów.


2) "Kicia Kocia. Nie chcę się tak bawić." Kicia Kocia i jej przyjaciele - Adelka, Julianek i Pacek poznają na placu zabaw chłopczyka o imieniu Marcyś. chłopiec wymyślił zabawę, która nie każdemu się podoba. Dziewczynki nie chcą się tak bawić, bo zabawa nie sprawia im radości. Tłumaczą Marcysiowi, że fajna zabawa to taka, w którą każdy chce się bawić, a nie tylko jedna osoba.
3) "Kicia Kocia. co z tymi śmieciami?" Uczy, że nie wolno wyrzucać śmieci gdzie popadnie oraz jak bardzo szkodliwy jest plastik. Świetny sposób by przyswoić dzieciom dlaczego warto dbać o środowisko i segregować odpady. Kicia Kocia dowiaduje się nawet gdzie można wyrzucać przeterminowane leki.

4) "Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina" to książeczka z otwieranymi okienkami. Rodzeństwo wybiera się na urodziny Pani Kwiatek. Po drodze mijają wiele domów. Każdy z nich jest inny, w każdym mieszka inna rodzina.
za każdym z okienek kryją się piękne ilustracje. Co robią dzieci, rodzice, babcia, dziadek, chłopiec, lutnik,cukiernik? Uczymy dziecko nazw budynków, pomieszczeń. Strasznie ciekawa i wielowątkowa książeczka.


Cała seria Kici Koci to  fantastyczne książeczki, bardzo pouczające. Poruszane są tematy takie jak burza i jak się w tedy zachować, kłopotach ze snem, upartym mówieniu "NIE" oraz "MOJE", dzieleniu się z innymi. Nie będę opisywać każdej z nich ponieważ jest ich zbyt wiele.  Nam rodzicom mogą nie podobać się liczne powtórzenia, ale nie zapominajmy o tym, że nie jest to książeczka dla nas, ale dla naszych dzieci. Ciągłe powtórzenia można omijać. Polecam Wam bardzo, bardzo Kicię Kocię, którą pokochało wiele dzieci.

                                       Dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina za kilka egzemplarzy ;-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k