"Jedno życie" Anna Dąbrowska

"Jedno życie" Anny Dąbrowskiej to drugi tom serii "Biblioteczka Liry". O pierwszej części pod tytułem "Jedna chwila" mieliście okazję przeczytać tutaj KLIK  W poprzednim tomie byliśmy świadkami rodzącego się uczucia między Emilią, a Mattem. Rzeczywistość miesza się z fikcją, a my jesteśmy zdumieni tym co tu się dzieje. Musimy pamiętać o tym, że nie jest to typowa obyczajówka. Lekki i przyjemny styl autorki sprawia, że czyta się bardzo szybko. Jest to bardzo miłe zaczytanie.


W książce "Jedno życie" para zbliża się do siebie jeszcze bardziej. Emilia poznała sekret ukochanego i zaakceptowała go takim jakim jest. Jednak jest ktoś, kto chce zaszkodzić parze i zniszczyć ich miłość. Wujek Matta za wszelką cenę będzie chciał im zaszkodzić. Czy przezwyciężą przeszkody? Czy miłość wygra? O tym dowiecie się sięgając po tą książkę!
"Każdy ma swoją przeszłość, którą należy zostawić w spokoju. Po to jest teraźniejszość, by budować nowe rzeczy, odkrywając nowe lądy. Powinniśmy marzyć o przyszłości i trwać każdego dnia w postanowieniu doskonalenia się."
 Te dwa tomy różni od siebie to, że ten nie jest słodki , a wręcz przeciwnie. Bardziej dramatyczny i pełen napięć. Losy bohaterów zaskakują, a czasami wręcz przerażają. Przeżywamy  wraz z nimi cały wachlarz emocji. Mimo to ta część nie urzekła mnie. Zazwyczaj zwroty akcji to olbrzymi plus książki. W tej jest ich za dużo i czytając ma się wrażenie, jakby książka była pociągiem ekspresowym. Pędzi do przodu, że hej. Byłam bombardowana akcją. Nie od dziś wiadomo, że co za dużo, to nie zdrowo. Zakończenie sprawia, że czujemy niedosyt. Autorka pozostawia nas z olbrzymim znakiem zapytania. Książka ta pokazuje, że w jednej chwili nasze życie może się zmienić zupełnie. Jedna chwila ma na nas olbrzymi wpływ. Intryga, miłość, przyjaźń. To wszystko znajdziecie w tej książce.

                                                                  Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Lira

                                                              Komentarze

  1. Pierwszy tom serii, bardzo mi się podobał, więc ten na pewno również przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz