Przejdź do głównej zawartości

"Kto by się spodziewał" Agata Przybyłek

"Kto by się spodziewał" to trzeci tom cyklu "Miłość i inne nieszczęścia" Agaty Przybyłek. Lato.. Słońce grzeje niemiłosiernie, ciepłe promienie słońca otulają nasze ciało, beztroska szumi nam w uszach, wakacje w pełnym rozkwicie.... Ach, można się rozmarzyć. Takie letnie klimaty znajdziemy właśnie w tej książce.


Akcja rozpoczyna się kilka dni po wydarzeniach z poprzedniej książki. Rozpętał się prawdziwy galimatias. Tym razem śledzimy losy rodziny Dudków z naciskiem na bliźniaczki Elizę i Patrycję, choć wydaje mi się, że to właśnie Patrycja gra tu pierwsze skrzypce. Siostry po tym co się wydarzyło są ze sobą na wojennej ścieżce. Każda z nich by odciąć się od siostry i wyciszyć się, wyjeżdża  do pracy w okresie letnich wakacji do ośrodka "Słoneczna przystań" gdzie będzie pełnić funkcję opiekunki dla dzieci. Nie zdają sobie sprawy, że jadą w to samo miejsce... Co wyniknie z wyjazdu? Czy miłość siostrzana wygra z nienawiścią? Co się wydarzy, gdy na drodze Patrycji stanie jej były ukochany?
"Drzwi do przeszłości należy zamykać od razu i na zawsze, a nie pozostawiać uchylone i co jakiś czas zaglądać dyskretnie, żeby sprawdzić, co się za nimi dzieje."
Agata Przybyłek kolejny raz kradnie nasze serca. Nie zawiodłam się. Styl autorki sprawia, że czyta się ekspresowo. Bohaterowie wyraziści i różnorodni. Mało opisów, za którymi nie przepadam.Czy są minusy? Akcja płynie bardzo powoli, nieśpiesznie, fabuła przewidywalna, jednak można przymknąć oko na to. Lekka, pogodna, klimatyczna i urocza obyczajówka, przy której czytelnik doskonale się bawi. Dialogi są niezwykle zabawne, czasami uronimy też łzę. Wraz z bohaterami przeżywamy wachlarz emocji.


"Kto by się spodziewał" to książka o umiejętności wybaczania, sile miłości, siostrzanej więzi. Możemy się kłócić, nie rozmawiać ze sobą jakiś czas, jednak siostra jest zawsze siostrą i miłość do niej zawsze wygrywa. Koniec końców jest to naprawdę świetna książka, którą warto przeczytać. Jeżeli chcecie poczuć lato, słońce i wakacje, ta książka jest dla Was. Czy musicie znać poprzednie części? Nie ma takiej potrzeby. Śmiało możecie czytać te książki oddzielnie ;-)

                                                Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k