Przejdź do głównej zawartości

"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobic?" Natalia Sońska (Przedpremierowo)

"Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?" Natalii Sońskiej to druga część cyklu "Jagodowa miłość". Czekałam na drugi tom, byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy Jagody i Tomasza. Po lekturze "Cała przyjemność po mojej stronie" o której pisałam Wam tu KLIK  zadawałam sobie mnóstwo pytań. Co wydarzy się w drugiej części? Czy będzie ona słodką, ckliwą opowiastką? Czy Jagoda i Tomasz będą razem, czy jednak definitywnie zakończyli związek? A może Jagoda znajdzie nowy obiekt westchnień? Tak jak w poprzedniej części, ta książka jest przepełniona zapachem ciast, babeczek, słodkości... Czytając, ma się ochotę na łakocie. Okładka przykuwa wzrok, jest po prostu urocza. Trudno jej się nie oprzeć.


Jagoda przygotowuje się do rozwodu z Łukaszem, obawia się, że były mąż, który wielokrotnie ją zdradzał, kombinuje coś za jej plecami i odbierze jej kamienicę. Rozstanie z Tomaszem dołożyło jej zmartwień. Strasznie cierpi i tęskni za nim, lecz chce zając się rozwodem sama, bez niczyjej pomocy. Tomasz nie rozumie odrzucenia przez Jagodę jego pomocy. Dla cukierniczki nastał ciężki czas. Problemy piętrzą się i nie jest jej łatwo. Co będzie gdy Jagoda ponownie spotka Tomasza? Czy tym razem los połączy ich na dłużej? Czy Jagoda przyjmie jego pomoc? Jak przebiegnie rozwód? Czy odnajdzie w końcu upragnione szczęście?
"Cóż, takie jest życie. Nieprzewidywalne. Jednego dnia wydaje nam się, że mamy wszystko, że lepiej być nie może, kładziemy się spać ze spokojnym sercem, a drugiego może nas obudzić kubeł zimnej wody. I wtedy zaczynasz wątpić w sens tego wszystkiego, na co pracowałeś cale życie."
Mimo ogromnej sympatii do Natalii Sońskiej muszę przyznać, że ta cześć podobała mi się mniej niż poprzednia i jestem rozczarowana. Postać niezdecydowanej i płaczącej bez przerwy Jagody strasznie mnie irytowała. Jak dla mnie Jagoda jest strasznie dziecinna. Autorka skupia się na rozwodzie Jagody z Łukaszem. Praktycznie przez całą książkę o nim czytamy. Jest to bardzo nużące. Nie ma żadnych zwrotów akcji. Mimo tych wad, książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem, pod warunkiem, że zna się poprzednią część. Nie jest to książka wymagająca. Jako odskocznia od poważniejszych lektur idealna. Styl autorki lekki i przyjemny, taki jak lubię.


 Podsumowując strasznie żałuję, że "Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?" mnie rozczarowało. Liczyłam na coś więcej, ponieważ bardzo lubię pióro Natalii Sońskiej. Myślę, że każdy sam powinien się przekonać, czy książka przypadnie mu do gustu. Nie polecam, nie odradzam.

                                    Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona

 

Komentarze

 1. Piękna okładka, bardzo często kieruję się tym przy wyborze książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocza okładka 💞 a książka w sam raz na wiosnę - taka świeża i pobudzająca 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiedziałam, że to druga część, muszę więc zacząć od pierwszej czytanie tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałbym bardzo podziękować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam twórczości tej autorki, ale gdybym tylko miała to zmienić, to zapewne nie z tą serią - jakoś mnie ona do siebie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Troszkę to nie moje klimaty. Unikam takich obyczajówek bo po prostu się przy nich nudzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że książka rozczarowuje, ale nie zawsze trafiamy na te najfajniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że się zawiodłaś, mnie w pewnym stopniu ujęła.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k