"Cena pocałunku" Linda Kage

"Cena pocałunku" Lindy Kage to przyjemna, niewymagająca lektura z gatunku New Adult. Czyta się ją szybko i jest idealną  odskocznią od bardziej ambitnych książek. Nie szukajcie w niej wzniosłych uczuć i zagmatwanej fabuły, bo takowych nie znajdziecie. Jest to całkiem fajna pozycja na wiosenne dni.


Reese Randal przeprowadza się by uciec od przeszłości i byłego chłopaka, który miał obsesję na jej punkcie i chciał ją zabić. Zmienia nazwisko, zmienia swoje życie. Nie zamierza angażować się w żaden związek, ma dość chłopaków. Mimo tego, co ją spotkało nie użala się nad sobą. Jest zawzięta, odważna, wygadana i szczera.
Mason Lowe robi coś z czego nie jest dumny... Robi to dla matki i chorej na dziecięce porażenie mózgowe siostry. Nosi on w sobie wstydliwą tajemnice...
Pewnego dnia losy tych dwojga splatają się. Początek ich znajomości nie jest udany, jednak z czasem zaprzyjaźniają się. Oboje maja swój bagaż doświadczeń, swoje demony przeszłości. Z każdą kolejną kartką, każdemu z nich przyjaźń zaczyna nie wystarczać. By być razem muszą pokonać przeszkody, które nie pozwalają na normalne życie. Czy im się to uda?
"Czasem ludzie czują potrzebę, by ranić innych tylko po to, żeby pokazać swoją władzę."
Mimo, że książka jest przewidywalna i schematyczna wciągnęła mnie. Fabuła bardzo ciekawa, dużo się dzieje. Autorka nie jest monotonna, ma lekki styl. Bohaterowie są zróżnicowani i wyraziści. Bardzo dobrze wykreowani. Ogromnym plusem książki są humor i cięta riposta. Bywało, że śmiałam się w głos, ale były też momenty poruszające. To przykre do czego zdolni są ludzie by pomóc swoim najbliższym. Niestety, takie jest życie i takie rzeczy się dzieją.


Podsumowując, "Cena pocałunku" to typowa młodzieżówka. Na pewno po przeczytaniu szybko o niej zapomnimy, jednak czyta się bardzo przyjemnie i warto dać jej szansę. Wciągająca i intrygująca pozycja dla niewybrednych czytelniczek.

                                          Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe


Komentarze

  1. Takich niezobowiązujących lektor też czasami potrzebuję, więc będę miała na uwadze ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli będę szukała odskoczni, to chętnie przeczytam tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Otwórz się na miłość" Natalia Sońska

Mini wywiad z Agnieszką Lingas - Łoniewską

"Święta w miasteczku Anielin" Iwona Mejza - PATRONAT MEDIALNY