Przejdź do głównej zawartości

"Brakujący obrazek" Anna Ziobro (Patronat medialny)

Anna Ziobro to Autorka, na której książki czekam z wielką niecierpliwością. Każda jej książka zachwyca. Każda jej książka sprawia, że mocniej bije serce, że chcę więcej. Najnowsza powieść "Brakujący obrazek" to tytuł, który ma ogromny wydźwięk. Piękna, choć trudna i poruszająca opowieść, utrzymana w klimacie zimowo - świątecznym.

Ola nie miała łatwego życia, zaszła w ciążę i została wyrzucona z domu, a małżeństwo to porażka. Musiała porzucić marzenia i szybko dorosnąć. Po wielu latach jej życie  w końcu zaczyna się układać i jest szczęśliwa. Jednak natarczywe myśli o siostrze nie chcą odejść. Czy Aleksandra odnajdzie Natalię? 

"Nie lubię w życiu żałować tego, co należy do przeszłości ‒wyjaśnił. ‒ Przeszłości nie można zmienić, więc trzeba ją zaakceptować taką, jaka była. Różne rzeczy mogły sprawić, że znaleźliśmy się w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy. Ważniejsze jest to, co zrobimy dalej".

Śmiało można powiedzieć, że Autorka nie boi się poruszać trudnych i odważnych tematów. Tym razem skupiamy się na przemocy domowej, porzuceniu, samotności. Historia Aleksandry i jej młodszej siostry sprawia ból, łamie serce. Książka poraża realizmem. Wiele jest takich domów, w których za zamkniętymi drzwiami dzieje się piekło, a wokół panuje znieczulica. W doskonały sposób ukazane jest, że obojętność i bierność wobec problemów innych staje się coraz bardziej widoczna w codziennym życiu. Anna Ziobro ma bardzo lekki i płynny styl, zapewniam Was, że nie będziecie mieć czasu na nudę. Fabuła niebanalna, kartki same się przewracają. Postacie różnorodne, z wadami i zaletami. Miałam ochotę przytulić Olę i Natalię, pomóc im, ale jak można pomóc bohaterom książkowym? No nie da się. Na uwagę zasługuje też Piotrek, który jest przykładnym przyjacielem. Czasem trzeba przejść wiele w życiu, by w końcu los się uśmiechnął. Emocji tutaj tyle, że głowa mała! 

"Brakujący obrazek" to historia o przemocy domowej, zerwanych więzach, wczesnym macierzyństwie, samotności, bolesnych wspomnieniach, żalu, cierpieniu, porzuceniu, obojętności, ale też nadziei, drobnych perełek szczęścia i nowych początkach. Losy Aleksandry uczą nas, że na szczęście nigdy nie jest za późno, nawet wtedy, gdy mamy za sobą bolesną przeszłość. Bo po każdej burzy wychodzi słońce. Ania z każdą kolejną książką podnosi sobie wyżej poprzeczkę. Według mnie jest to najlepsza jej książka i już nie mogę doczekać się kolejnych. Zapewniam Was, że ten tytuł to "brakujący obrazek" w Waszej książkowej kolekcji. 

MOJA OCENA 9/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dragon

Komentarze

  1. Z chęcią przeczytam. Podkręciłaś mój apetyt na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią przeczytam. Podkręciłaś mój apetyt na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chciałabym przeczytać taką powieść. Recenzja zachęca.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k