Przejdź do głównej zawartości

"Zostań ile chcesz" Anna H. Niemczynow (Przedpremierowo)

Już jutro premiera najnowszej powieści Anny. H. Niemczynow pt. "Zostań ile chcesz". jest to książka inspirowana życiem autorki. Na ile wydarzenia z książki mają odzwierciedlenie z jej życia? Do tej pory miałam przyjemność przeczytać jedną książkę Ani pt. "Bluszcz" której recenzję możecie znaleźć tutaj  i szczerze powiem, że jestem zauroczona jej twórczością. "Zostań ile chcesz" to piękna i chwytająca za serce opowieść. Myślę, że każda z nas może upodabniać się do głównej bohaterki.


Alicja, samotnie wychowuje córkę. Ojciec dziecka jest alkoholikiem. Ma gdzieś Alicję i dziecko, najważniejszy jest alkohol. Pewnego dnia, gdy Alicji braknie już nadziei na lepsze jutro, na to, że da się wszystko skleić do kupy i stworzyć szczęśliwą rodzinę postanawia wyprowadzić się od alkoholika. Kobieta namówiona przez przyjaciółkę zakłada na portalu randkowym "Sympatia" konto. Otrzymuje mnóstwo wiadomości, a wśród nich od Niego. Macieja - faceta po przejściach. Doświadczona przez los, z bagażem doświadczeń Ala boi się zaufać i obawia się znajomości z mężczyzną. Niestety, życie nie jest takie proste jak się wydaje, a droga do szczęścia jest kręta. Alicja wydaje się być silna i niezależna, jednak pod tą maską skrywa się krucha i wrażliwa postać, która chce kochać i być kochana, która chce stworzyć szczęśliwą rodzinę w której czułaby się bezpiecznie.
„Życie jest wolne i łatwe. Trzeba tylko puścić je z kurczowego uścisku i podążać z jego naturalnym rytmem. Jest czas na ból, cierpienie, smutek, ale jest też czas na radość, wolność, miłość. My, ludzie, mamy tę przypadłość, że potrafimy doskonale nacechować naszą rzeczywistość negatywami. Poczucie wstydu, wmawianie sobie, że nie jesteśmy dość dobrzy, że nie zasługujemy na szczęście – to wszystko to nic innego, jak nasze fałszywe przekonania, od których powinniśmy się uwolnić.”

"Zostań ile chcesz" to historia, która pokazuje jak trudno zbudować nowy związek, zaufać i pokochać ponownie po tym, gdy w przeszłości ktoś już nas zranił i zawiódł, spowodował, że słowo" miłość" w naszych oczach nie wiele znaczy. Książka o miłości, poszukiwaniu spokoju i szczęścia, samotności, próbie ułożenia życia na nowo, macierzyństwie. Bardzo życiowa i emocjonalna.


Losy Alicji pokazują nam, że warto stawiać czoła problemom, nie bać się zmian, zaakceptować to na co nie mamy najmniejszego wpływu  i że nie ma sensu walczyć z wiatrakami bo i tak z nimi nie wygrasz. Jeśli lubicie powieści gdzie chusteczki to niezbędny element towarzyszący nam podczas lektury to serdecznie polecam. "Zostań ile chcesz" na długo zapadnie w Waszej pamięci!

                                                          Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Filia

Komentarze

  1. Strasznie chcę przeczytać tę książkę. Mam nadzieję, że uda mi się ją upolować. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej autorki, ale chętnie zapoznam się z książką "Zostań ile chcesz", bo brzmi jak moje klimaty czytelnicze ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię takie życiowe historie, zwłaszcza z optymistycznym zakończeniem

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k