"To będą piękne święta " Karolina Wilczyńska

Karolina Wilczyńska zagrała nam na nosie i sprawiła nie lada niespodziankę pod choinkę. Jedenasty, bonusowy tom "Stacji Jagodno". Śmiało, można powiedzieć, że jest to podsumowanie całej serii. Wracamy do Jagodna, do dobrze nam znanych bohaterów, którzy z nostalgią przywołują w pamięci minione święta. Każde wspomnienie jest inne, poświęcone innej postaci, dla jednych wspomnienia są pełne radości, dla innych wręcz przeciwnie.


Z książki czuć magię Świąt, która napawa nas tym niezwykłym klimatem. Podzielona jest ona na 10 opowiadań. Myślę, że nawet jeśli ktoś nie czytał tej serii, bez problemu odnajdzie się w tej książce. Każdy rozdział jest inny i można je czytać nie po kolei. Dodatkowym atutem tej powieści są porady ze zdjęciami na świąteczne prezenty czy też dekoracje. Czyta się lekko i płynnie, mimo że nie jest to słodka historia.


"To będą piękne święta" to książka o prozie życia, miłości i szczęściu. Pokazuje, że każdy z nas pragnie pięknych świąt. Dla tych, którzy już czytali serię "Stacja Jagodno" to wspaniała, sentymentalna podróż przez wcześniejsze losy bohaterów, a dla tych, którzy jeszcze jej nie czytali, ta książka będzie doskonałą zachętą, by po nią sięgnąć. Piękna, refleksyjna i bardzo klimatyczna książka.

                                           Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona 
Komentarze

  1. W tę świetna już raczej nie dam rady przeczytać tej książki, ale może uda mi się to tuż po nich.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz