"Nasze jutro" Anna Szafrańska (Patronat medialny)

"Nasze jutro" Anny Szafrańskiej to kontynuacja dylogii "Na zawsze". Pierwsza część "Nasze wczoraj" była bardzo udana i zaskakująca. A jak to jest z drugim tomem? Obie książki mój blog "Życie książkami pisane" objął patronatem medialnym.


Poznajemy dalsze losy rodzeństwa Łucji i Daniela. Cała rodzina przeżywa śmierć matki. Daniel stara się wszystko jakoś trzymać do kupy. Mimo że chłopak poznał tajemnice matki, nie dzieli się z nią nikim. Zostawia dla siebie. Rodzeństwo nadal łączy zakazane uczucie. Los ich nie szczędzi i rzuca kłody pod nogi. Czy będą kiedyś razem? Czy będą szczęśliwi?
                              “Oddychałam i chyba to się liczyło, prawda?”
Druga część dylogii, tak jak poprzednia napisana jest w tej samej formie co poprzednia. Lekka i przyjemna w odbiorze, mimo trudnych tematów w niej poruszonych. Czyta się szybko. Bohaterowie zmienili się na naszych oczach. Są dojrzalsi, wiele wycierpieli, a ich uczucie mimo upływu czasu nie osłabło, wręcz przeciwnie. Książek nie da się czytać oddzielnie. Obowiązkowy pierwszy tom, gdyż razem tworzą całość. Fabuła jest niebanalna i intrygująca. W tej części dzieje się o wiele więcej niż w poprzedniej. Przyszykujcie się na całe morze zaskakujących wydarzeń.


"Nasze jutro" to książka o zakazanej miłości, walce z pragnieniami i uczuciami, tajemnicach, braku akceptacji, pochopnym oceniania innych, przeszkodach, które stają na drodze do szczęścia, cierpieniu, trudnych decyzjach i obawach, próbie ułożenia życia na nowo. Historia Łucji i Daniela pokazuje, że życie bywa przewrotnie, a miłość nie wybiera. Książki są kontrowersyjne, wywołują mnóstwo emocji, miłość między rodzeństwem może wzbudzać wiele sprzecznych uczuć, lecz wystarczy się wgłębić w historię, poznać tajemnice, by zrozumieć, że jest drugie dno. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą niebanalną pozycją książkową, gdyż jest to coś innego i niespotykanego. Polecam!

                                                   Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe Komentarze

Prześlij komentarz