Przejdź do głównej zawartości

"Widoki" Agnieszka Lis

"Widoki" Agnieszki Lis to kontynuacja książki "Pocztówki". Autorka w drugim tomie cyklu "Czas na zmiany" zabiera nas w podróż do Warszawy, gdzie wracamy do starych, dobrze nam znanych bohaterów. Przyjemna, wciągająca i refleksyjna powieść, która ma wspaniały klimat.


Kacper, Julita, Sandra, Agata, Darek, Luiza. Mija dziesięć lat od pamiętnych wakacji na Wyspach Kanaryjskich, na których postanowili odmienić swoje życie. Przez te dziesięć lat wiele się zmieniło. Dorośli, dojrzalsi, z bagażem doświadczeń. Kacper ożenił się, Sandra zmaga się z nastolatką, Dariusz walczy o upragniony awans. Co słychać u pozostałych bohaterów? Musicie przekonać się sami.
„Ludzkie losy układają się w przedziwne mozaiki. Plączą się nazwiska i adresy, ktoś kogoś zostawia, kim innym opiekuje. Dzieci cudzych ojców jak własne, i porzucone własne. Ludzie są nieodpowiedzialni”.
Z przyjemnością wróciłam do bohaterów z "Pocztówek". Książka jest równie dobra, jak pierwsza część. Tempo nieśpieszne. Dialogi ciekawe, brak opisów, które nużą. Postacie są takie jak my, mają swoje problemy, obawy, smutki, radości i chwile szczęścia. Przez okres dziesięciu lat stali się dojrzalsi. Styl Autorki płynny i lekki, książkę czyta się bardzo szybko. Mamy też całe mnóstwo niespodziewanych wydarzeń. Powieść jest bardzo życiowa, nieprzesłodzona. Warto też wspomnieć o książkowej podróży ulicami Warszawy. Nigdy nie byłam w Stolicy, więc dla mnie było to coś wspaniałego, a wyobraźnia działała na najwyższych obrotach. Bardzo podobało mi się także wplecenie fragmentów z "Małego księcia". Strzał w dziesiątkę!


"Widoki" to niezwykła opowieść o miłości, rodzinie, walce, nadziei, dążeniu do celu, obawach, trudnych decyzjach, codzienności, problemach, marzeniach, oczekiwaniach. Książka pokazuje, jak wiele może zmienić się przez okres dziesięciu lat, a także, że warto walczyć o swoje szczęście, nie stać w miejscu, bo życie jest zbyt krótkie. To my musimy je wziąć w swoje ręce, nie ktoś inny. Powieść zmusza nas do refleksji, jest życiowa, przyjemna, przewrotna i niesamowicie klimatyczna. Polecam z całego serca! Bez wątpienia jest ona warta przeczytania!

MOJA OCENA 5/6

                               Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona 


Komentarze

  1. Tak refleksyjne i życiowe książki bardzo lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Planuję sięgać po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tej serii, więc trudno mi wypowiedzieć się szerzej. Wydaje się naprawdę ciekawa i wielowątkowa. Ważne, że Tobie kolejny tom również się spodobał i autorka trzyma poziom. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k