"Kresowa miłość" Beata Agopsowicz (Patronat medialny, rekomendacja)

"Kresowa miłość" Beaty Agopsowicz to przepiękna, refleksyjna opowieść o nieprzewidywalnym losie i ludzkich ścieżkach. Odbywamy nastrojową podróż przez Kresy. Zatapiamy się w przeplatance przeszłości z teraźniejszością. 


1924 rok - Maria Amirowicz wraz z rodziną przenosi się do Stanisławowa. Po latach rozpoczyna studia we Lwowie, gdzie poznaje Antoniego, studenta chemii, w którym zakochuje się z wzajemnością. Spokojne i szczęśliwe życie zakochanych niszczy wojna. 
2013 rok - Dagmara, nauczycielka matematyki w Krośnie poznaje Adama. Miłość kwitnie, młodzi planują wspólną przyszłość. 
Co łączy te dwie historie? Tego Dowiecie się z książki. 
"(...) Nie czuła, że milczenie między nimi jest w jakiś sposób krępujące. Zdecydowanie nie! Było jej po prostu dobrze. Czuła się, że czasem nie potrzeba żadnych słów, by doskonale się rozumieć. Tak było z nią i Adamem". 

Autorka stworzyła niebanalną historię, która wciąga i gwarantuje wiele emocji. Oprowadza nas uliczkami Lwowa, Kut, Stanisławowa, zabiera na wycieczkę nad morze. Bohaterowie są naturalni, pełni wad i zalet. Każdy z nich jest inny. W świetny sposób przedstawiono toksyczne relacje między Dagmarą, a jej matką, która chciała kierować jej życiem. Akcja płynie swoim torem, styl jest lekki i prosty, zakończenie zaskakujące. Lektura ukazuje to, jak żal i gorycz mogą na wiele lat zatruć życie, a także jakie są konsekwencje naszych wyborów. Nie da się manipulować losem, nawet jeśli bardzo się staramy. W powieści wiele jest nawiązań do Boga i Kościoła, bohaterowie są bardzo wierzący i to widać. Wiara odgrywa ogromną rolę w tej książce. 

"Kresowa miłość" zauroczyła mnie, w niesamowity sposób oddany jest klimat Kresów. Wraz z bohaterami przeżywałam wydarzenia z książki. Było to moje pierwsze spotkanie z piórem Autorki i bardzo udane. Każdy odnajdzie w tej powieści coś dla siebie. Urokliwa, mądra, zmuszająca do refleksji historia. 

Rekomendujac: "Kresowa miłość" to piękna i klimatyczna podróż przez Kresy. Beata Agopsowicz stworzyła historię o niełatwych wyborach, bolesnych wspomnieniach, żalu, marzeniach i potędze miłości. Przejmująca i emocjonalna powieść, która mnie oczarowała. Serdecznie polecam!

MOJA OCENA 8 /10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika 

Komentarze

Prześlij komentarz