Przejdź do głównej zawartości

"Taką, jaka jest" Klaudia Bianek

"Taką, jaka jesteś" Klaudii Bianek to wspaniała, mądra i klimatyczna powieść, która wywołuje cały wachlarz emocji. Serię pastelową należy czytać w określonym porządku, by się nie pogubić. Już od pierwszej części byłam zachwycona, więc z przyjemnością zanurzyłam się w pozostałych tomach. 

Los nie oszczędza Elizy i Filipa, rzuca im pod nogi kłody. Czy będą w stanie je pokonać? 

"(...) rzeczywiście miłość ma to do siebie, że lubi atakować znienacka, gdy człowiek ani jej nie pragnie, anie nie szuka, ani nie potrzebuje".

Te książki to samo życie, pokazują między innymi jak trudno odbudować swój świat po stracie ukochanej osoby. Poza tym Klaudia porusza wiele innych trudnych i ważnych tematów takich jak choroba, bezpłodność, rozwód, manipulacja. Fabuła przedstawiona w formie pierwszoosobowej, tak jak lubię, pozwoliła mi lepiej zrozumieć Elizę. Wyjątkowy styl pisania Autorki sprawia, że chcemy czytać nieustannie, to jedna z tych książek, które nie dadzą się odłożyć nawet na chwilę. Finał satysfakcjonuje, jest to idealne zwieńczenie całej trylogii. Wszystkie wątki są zamknięte, nic nie zostaje bez odpowiedzi. Postacie przedstawione są z niebywałą naturalnością, są tacy jak my, pełni wad i zalet. W rewelacyjny sposób ukazana jest więź między rodzeństwem, sama mam rodzeństwo, więc wiem, jakie to szczęście mieć brata czy siostrę. 

"Wiem, że patrzysz na mnie z góry i się uśmiechasz, bo zawsze chciałeś mojego szczęścia, często stawiając je ponad własne. Kochałeś mnie taką, jaka jestem. A ja ciebie takim, jakim byłeś. To nas połączyło". 

"Taką, jaka jesteś" to opowieść o dążeniu do szczęścia, marzeniach, przeciwnościach losu, rodzinnej więzi, pokonywaniu trudności, nowych początkach. Historia Elizy udowadnia, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, oraz że każdy ma prawo do szczęścia. Poruszająca, pełna ciepła i miłości historia, która uzależnia niczym narkotyk. To powieść o prozie życia. Czekam z niecierpliwością na kolejne książki Klaudii!

MOJA OCENA 7/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k