wtorek, 26 marca 2019

"Życie pełne barw" Malwina Ferenz (Patronat medialny)

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki los spotkał Twojego sąsiada, panią z piekarni, czy przechodnia, którego mijasz codziennie w drodze do pracy? Co przeżyli i jak sobie z tym poradzili? Czy są szczęśliwi? Książka "Życie pełne barw" jest niebanalna. Autorka miała świetny pomysł. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. To, co otrzymałam - WOW! Fabuła i sposób jej napisania jest zaskakująca i interesująca. Każdy rozdział to inna historia, inna opowieść. Zrobiły one na mnie ogromne wrażenie. Czyta się tę książkę jednym tchem.


Bohaterowie trafiają do Neon Café, tajemniczej i klimatycznej kawiarenki we Wrocławiu, gdzie atmosfera miejsca skłania do refleksji i długich rozmów. Opowiadają oni o tym, co ich spotkało, co zgotował im los, żalą się tajemniczemu barmanowi, który nadzwyczaj dobrze ich zna... Poznamy staruszkę Eufrozynę Mrozińską, policjanta Krzysztofa Borynę z czarną kotką Komendą, ulicznego grajka Adama Potockiego, motorniczego Zenona Kociewniaka, oraz Ukrainkę Elenę.Jakie opowieści kryją się w ich sercach? Co jest takiego niezwykłego w kawiarence Neon Café? Kim jest skryty barman? Nie chcę Wam zbyt wiele zdradzać, by nie zepsuć przyjemności z czytania...
"Czasami coś przychodzi nagle i niemal napada na człowieka. Coś się staje, coś się zaczyna dziać, a my jesteśmy nagle w samym środku zawieruchy. Czasami pojawia się ktoś lub... coś, co wywraca nasz świat do góry nogami."
 Postacie są rewelacyjnie wykreowane. Mam wrażenie, że moglibyśmy ich spotkać na swej drodze, a ich losy mogły lub mogą spotkać nie jednego człowieka. Akcja płynie nieśpiesznie swoim torem. Opisów jest znacznie więcej niż dialogów, jednak nie jest to minus, gdyż są one bardzo interesujące. Fabuła jest zaskakująca i zapewniam Was, że nikt się takiej nie spodziewał. Styl autorki jest płynny i lekki, czyta się bardzo przyjemnie.


To opowieść, która mówi, że życie dla każdego z nas ma gotowy scenariusz. Nigdy nie wiemy, co wydarzy się jutro. Los nie jednemu spłatał już figla. O czym przeczytamy w tej książce? O trudnych wyborach, których nie żałujemy, zdradzie, marzeniach, miłości, na którą nigdy nie jest za późno, pieniądzach, które szczęścia nie dają, o tym , jak życie jest kruche i co w nim jest najważniejsze. Życie bywa przewrotne, ma wiele barw. Książka Malwiny Ferenz jest bardzo poruszającą, życiową, mądrą i pouczającą powieścią z nutką magii w tle. Pochłonęłam ją w zaledwie kilka godzin i strasznie żałuję, że tak szybko się skończyła. Zajrzyjcie do Neon Café i posłuchajcie opowieści o wszystkich barwach życia! Gorąco polecam!
"Cóż, życie pisze scenariusze, których nie zamawialiśmy, a nam pozostaje grać. Show must go on. To już teraz nieistotne."
"Cóż , życieZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
 

6 komentarzy :

 1. Mam ochotę na tę
  książkę, od kiedy zobaczyłem jej zapowiedź, więc na pewno, kiedyś ją przeczytam. Gratuluję patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam "Porę na miłość" tej autorki. Świetnie pisze. Skuszę się i na to, zwłaszcza po tej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już dużo pozytywnych recenzji tej książki. Fajnie, że bohaterowie są rewelacyjnie wykreowani, więc myślę nad jej zakupem.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć zwykle nie sięgam po takie książki, jednak tym razem czuję się zainteresowana. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak akcja jest we Wrocławiu to koniecznie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się pomysł z kawiarnią i tajemniczym barmanem, któremu ludzie zwierzają się ze swojego życia. Podejrzewam, że w bohaterach książki mogłabym znaleźć podobieństwa do znanych mi osób :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.