Przejdź do głównej zawartości

"Kolorowych snów" Monika Sawicka (Patronat medialny)

"Kolorowych snów" to nowa książka autorstwa Moniki Sawickiej, którą mam przyjemność objąć patronatem medialnym. Jest to książka niezwykła, bo inspirowana życiem młodej dziewczyny, dzielnej wojowniczki Natalii Szalkiewicz, która przegrała heroiczną walkę z okrutną chorobą-ostrą białaczką szpikową. Długo myślałam nad tym, jak ubrać w słowa to, co czułam po przeczytaniu tej książki. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest to bomba bólu, cierpienia, łez, smutku, walki, bezsilności, nadziei i bezgranicznej miłości. Historia opisana na kartach tej powieści nie jest łatwa. Jest mocna, trudna i emocjonalna. Ma olbrzymi wydźwięk.


Natalia ma marzenia, pasje i mnóstwo pomysłów na życie. Kocha tańczyć, robić zakupy, make-up i fryzury. Czerpie z życia ile może. W przyszłości chce otworzyć swój salon fryzjerski. Niestety, pewnego dnia, jak grom z jasnego nieba, spada na nią informacja, która sprawia, że jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Natalia jest chora na białaczkę szpikową. Rozpoczyna się wyścig z czasem, nieustanny strach, łzy, ból, pobyt w szpitalu, ciężka walka z rakiem i długie leczenie. Możemy być świadkami życia Natalii zarówno na ziemi, jak i w niebie.
"Umiałam siebie taką nieidealną pokochać i dzięki temu umiałam kochać ludzi.     A nie jest łatwo kochać innych, gdy nie ma się w sobie miłości."
Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Mamy tu ich całą gamę. Homoseksualizm, pedofilia, brak miłości, maltretowanie, zabójstwa, alkoholizm i przede wszystkim ciężka choroba. Monika Sawicka nie koloryzuje. Ukazuje wszystko bez owijania w bawełnę. Czarno na białym. Książka napisana jest z perspektywy Natalii, jej rodziny, oraz braci, którzy są postaciami fikcyjnymi, a także znajomych.


"Kolorowych snów" to powieść, która pokazuje, jak  niewyobrażalnie cierpią ludzie dotknięci tak ciężką chorobą, a wraz z nimi cierpi cała rodzina. Postać Natalii jest doskonałym przykładem tego, by żyć pełnią życia, bo nigdy nie wiemy, kiedy nadejdzie chwila, która zmieni wszystko, a także że nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć do samego końca, nawet gdy sił nam brak. Opowieść ta mówi też, że pomimo tego, co dostajemy od ludzi, zawsze bądźmy sobą. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy. Ludzi oszukamy, ale siebie nie. Kochajmy siebie takimi, jakimi  jesteśmy, nawet z wadami. Bo nikt nie jest idealny.
"Wzorce z domu decydują o dorosłym życiu. Rodzice mogą dać dzieciom skrzydła, które będą dobrym fundamentem i trampoliną do marzeń, szansą na lepsze szczęście.  Ale mogą też stworzyć im piekło na ziemi. " 
Podsumowując, Monika Sawicka swoją powieścią wywołuje ogromne emocje. Łzy same cisną się do oczu podczas lektury. Olbrzymie emocje towarzyszą kartka po kartce. Jestem dumna z tego, że mam pod swoimi skrzydłami właśnie tę książkę, gdyż jest ona bardzo wartościowa i ma olbrzymi przekaz. Dzięki niej Natalia będzie żyła wiecznie. W sercach nie tylko jej najbliższych, lecz również naszych, czytelników. Polecam z całego serca!

                                       Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona 

Komentarze

  1. Gratuluję bardzo ciekawego patronatu. Koniecznie muszę przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały patronat. Recenzja super Muszę poszukać książki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k