Przejdź do głównej zawartości

"Życie po Tobie" Klaudia Bianek

Kolejne, już trzecie spotkanie z twórczością Klaudii Bianek. Tym razem nowa powieść  Autorki - "Życie po Tobie" należy do gatunku obyczajowego. Cóż mogę powiedzieć? Po prostu jestem zachwycona. Po przeczytaniu musiałam pozbierać myśli, bo trudno mi było powiedzieć cokolwiek. Wspaniała, dojrzała, wzruszającą, mająca olbrzymi wydźwięk lektura, która poruszyła mnie do głębi. Prawdziwy ocean emocjonalny.


Elizy los nie oszczędza. Poznajemy ją w dniu trzeciej rocznicy śmierci jej męża, który zginął w wypadku motocyklowym. Krótko po śmierci ukochanego, wraz z dwójką dzieci przeprowadziła się do rodziców na wieś. Mimo że minęło sporo czasu od feralnego dnia, kobieta nadal nie może się pozbierać, lecz stara się być silna dla dzieciaków. Do Lilecka wprowadza się nowy sąsiad, Filip, który po pewnym czasie zaprzyjaźnią się z Elizą. Czy doświadczona przez los kobieta otworzy swe serce na miłość? Czy w życiu można kochać więcej niż raz?
"Nikt ci nie mówi, że masz o nim zapomnieć. Pamiętaj wszystko: to, co było dobre, ale i to, co było złe. Tylko żyj, Eliza. Bo masz dla kogo".

Subtelny i swobodny styl, sprawia, że tej książki się nie czyta, kartki same się przewracają. Już od pierwszych stron książka nas porywa. Czyta się w okamgnieniu. Fabuła jest wyrazista i nietuzinkowa, zakończenie dosłownie zwala z nóg. Kreacja bohaterów świetna, są oni różnorodni, tacy jak my. Bardzo ich polubiłam i zżyłam się z nimi. Akcja nieprzewidywalna ściska za serce. Brak nudnych opisów, dialogi ciekawe. Autorka porusza w swej powieści trudny temat, który uczy nas akceptacji i tolerancji, jednak nie zdradzę co to, by nie zepsuć Wam przyjemności czytania lektury.


"Życie po Tobie" to nie jest kolejna typowa obyczajówka, śmiało można powiedzieć, że jest to lektura niebanalna. Opowieść o różnych odcieniach miłości, rodzinie, cierpieniu, żałobie, stracie, przeciwnościach losu, nadziei, próbie poukładania życia na nowo. Historia Elizy pokazuje, że życie potrafi nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, nawet wtedy, gdy już dawno przestaliśmy wierzyć w lepsze jutro. Pokazuje również, jak ważne jest wsparcie rodziny w trudnych chwilach. W życiu musimy nieustannie mierzyć się z różnymi problemami, lecz nigdy nie jest za późno by zacząć na nowo żyć. Piękna, pełna smutku i bólu lektura o potędze miłości  i prozie życia, którą trudno zapomnieć. Polecam z całego serca!

                                                Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta StronaKomentarze

  1. To jedna z tych książek, które koniecznie muszą przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj ją zamówiłam. Świetna recenzja.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k