"Sztuka sięgania gwiazd" Chiara Parenti (Przedpremierowo)

"Sztuka sięgania gwiazd" Chiara Parenti należy do tego typu książek, jakie lubię. Zarywam noc, by dowiedzieć się, jaki jest finał, lecz jednocześnie żal mi kończyć powieść i nie chcę tego robić. Ta książka dotyka najczulszych zakamarków duszy i rozrywa serce, daje też nadzieję i pozytywną energię. Piękna, mądra, pełna emocji, taka, którą nie łatwo zapomnieć.


Sole i Stella. Dwie przyjaciółki. Każda z nich jest inna, każda ma swój świat. Sole żyje na pół gwizdka, boi się wszystkiego, Stella wręcz przeciwnie, czerpie z życia pełnymi garściami. Pewnego dnia dziewczyny strasznie się kłócą i rozstają w gniewie. Niespodziewanie Stella ginie w zamachu. Za późno na przeprosiny i wybaczenie, jednak Sole otrzymuje od niej list, który ma odmienić jej życie. Pod wpływem wiadomości od przyjaciółki postanawia zrobić listę 100 rzeczy, których się boi, ale pragnie je zrobić. Czy odważy się i zacznie żyć tak jak Stella? Czy przestanie marnować czas?
"Trzeba gryźć ziemię i pobrudzić sobie ręce, trzeba poobcierać sobie duszę i serce. Nigdy się nie cofać. Kto przeżywa każdą chwilę z pasją, nie marnuje tego cennego daru, jakim jest życie" .
Czytając opinie tej książki, bałam się, że będzie ona przereklamowana. Jak bardzo się cieszę, że się myliłam. Tę powieść trzeba znać, choćby dlatego, że zawarte są w niej całe pokłady mądrości i inspiracji. Fabuła wydaje się banalna, lecz wcale taka nie jest. Akcja płynie niespiesznie, swoim torem, lecz czyta się bardzo szybko. Autorka ma lekki i przyjemny w odbiorze styl. Bohaterów pokochałam i zżyłam się z nimi. Każdy z nich jest inny, każdy ma swój charakter, nikt nie jest bez wad. Przeżyłam całe morze emocji, począwszy od smutku i łzach, skończywszy na radości i szczęściu


"Sztuka sięgania gwiazd" to książka o  przyjaźni, miłości, przezwyciężaniu strachu, ukrytej sile, próbie ułożenia życia na nowo, stracie, żałobie, nadziei. Każdy z nas ma lęki i obawy, większe bądź mniejsze. Historia Sole i Stelli pokazuje, że warto stawić im czoła, wziąć życie za rogi i powiedzieć "zrobię to". Wszystko jest możliwe, wystarczy tylko się odważyć.
Wspaniała, wzruszająca, mająca olbrzymi wydźwięk, dająca wytchnienie od codzienności powieść, której na pewno nie zapomnę i która może okazać się inspiracją dla wielu ludzi. Naprawdę warto po nią sięgnąć!

MOJA OCENA 10/10

                                           Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak LiteranovaKomentarze

Prześlij komentarz