"W kolorze wrzosu" Karolina Wilczyńska (Przedpremierowo)

"W kolorze wrzosu" Karoliny Wilczyńskiej to trzeci tom drugiego sezonu "Rok na Kwiatowej". Tym razem pierwsze skrzypce gra Danuta, ambitna Pani adwokat. Kolejny raz możemy przenieść się na ulicę Kwiatową do dobrze nam znanych Danusi, Julii, Kai, oraz Norberta oraz czwórki wspaniałych czteronożnych muszkieterów i dowiedzieć się co u nich słychać.


Danuta wychowuje samotnie syna, prowadzi kancelarię adwokacką. Nie ma w życiu łatwo, wszystko co osiągnęła, zawdzięcza sobie. Uważa, że ma idealne życie, jednak to tylko pozory. Dorastający syn daje się we znaki, konkurencyjna kancelaria robi wszystko by jej zaszkodzić. Jak Danuta poradzi sobie z problemami? Czy przyjmie pomoc od sąsiadki Liliany? Czy znajdzie wspólny język ze zbuntowanym synem?
"- Życie nie polega na dążeniu do doskonałości, na staraniu się o czyjąś miłość. Jeśli ktoś ma nas kochać, pokocha także tę nieidealną część. Bo nie kocha się za brak wad, ale razem z nimi".
Karolina Wilczyńska stworzyła książkę bardzo życiową i czarującą, zresztą cały cykl taki jest. Postacie są prawdziwe, takie jak my. Pełne zalet, ale też wad. Nikt nie jest bez skazy. Styl Autorki jest przyjemny, sprawia, że zatapiamy się w lekturze i odrywamy się od niej dopiero, gdy skończymy. Historia poprowadzona jest w taki sposób, że czujemy się, jak byśmy byli częścią książki, jednym z bohaterów. W książce poruszone są też trudne tematy takie jak zdrada, nadopiekuńczość rodziców, bunt, walka o marzenia i szczęście czy samotność.


"W kolorze wrzosu" to powieść pełna ciepła, emocji, refleksji, która pokazuje, że w życiu nie wszystko musi być doskonałe. Warto czasem odejść od perfekcjonizmu i po prostu żyć. To historia o różnych odcieniach miłości, relacjach międzyludzkich, dążeniu do perfekcji, samotności, marzeniach, walce o lepsze jutro, problemach, prozie życia. Mądra i życiowa powieść, którą warto poznać, nawet jeśli nie znacie poprzednich tomów. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom "Roku na Kwiatowej".

MOJA OCENA 8/10

                                          Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona

Komentarze

  1. Do tej pory miałam okazję czytać tylko jedną część z pierwszej odsłony cyklu :) Karolina Wilczyńska ma taki styl pisania, że miło i przyjemnie spędza się czas z jej książkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię tę serię i na pewno będę ją kontynuować. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tego cyklu, może kiedyś uda mi się nadrobić. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz