Przejdź do głównej zawartości

"W kolorze wrzosu" Karolina Wilczyńska (Przedpremierowo)

"W kolorze wrzosu" Karoliny Wilczyńskiej to trzeci tom drugiego sezonu "Rok na Kwiatowej". Tym razem pierwsze skrzypce gra Danuta, ambitna Pani adwokat. Kolejny raz możemy przenieść się na ulicę Kwiatową do dobrze nam znanych Danusi, Julii, Kai, oraz Norberta oraz czwórki wspaniałych czteronożnych muszkieterów i dowiedzieć się co u nich słychać.


Danuta wychowuje samotnie syna, prowadzi kancelarię adwokacką. Nie ma w życiu łatwo, wszystko co osiągnęła, zawdzięcza sobie. Uważa, że ma idealne życie, jednak to tylko pozory. Dorastający syn daje się we znaki, konkurencyjna kancelaria robi wszystko by jej zaszkodzić. Jak Danuta poradzi sobie z problemami? Czy przyjmie pomoc od sąsiadki Liliany? Czy znajdzie wspólny język ze zbuntowanym synem?
"- Życie nie polega na dążeniu do doskonałości, na staraniu się o czyjąś miłość. Jeśli ktoś ma nas kochać, pokocha także tę nieidealną część. Bo nie kocha się za brak wad, ale razem z nimi".
Karolina Wilczyńska stworzyła książkę bardzo życiową i czarującą, zresztą cały cykl taki jest. Postacie są prawdziwe, takie jak my. Pełne zalet, ale też wad. Nikt nie jest bez skazy. Styl Autorki jest przyjemny, sprawia, że zatapiamy się w lekturze i odrywamy się od niej dopiero, gdy skończymy. Historia poprowadzona jest w taki sposób, że czujemy się, jak byśmy byli częścią książki, jednym z bohaterów. W książce poruszone są też trudne tematy takie jak zdrada, nadopiekuńczość rodziców, bunt, walka o marzenia i szczęście czy samotność.


"W kolorze wrzosu" to powieść pełna ciepła, emocji, refleksji, która pokazuje, że w życiu nie wszystko musi być doskonałe. Warto czasem odejść od perfekcjonizmu i po prostu żyć. To historia o różnych odcieniach miłości, relacjach międzyludzkich, dążeniu do perfekcji, samotności, marzeniach, walce o lepsze jutro, problemach, prozie życia. Mądra i życiowa powieść, którą warto poznać, nawet jeśli nie znacie poprzednich tomów. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom "Roku na Kwiatowej".

MOJA OCENA 8/10

                                          Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona

Komentarze

  1. Do tej pory miałam okazję czytać tylko jedną część z pierwszej odsłony cyklu :) Karolina Wilczyńska ma taki styl pisania, że miło i przyjemnie spędza się czas z jej książkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię tę serię i na pewno będę ją kontynuować. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tego cyklu, może kiedyś uda mi się nadrobić. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k