Przejdź do głównej zawartości

"Droga do Ciebie" Kandi Steiner

"Droga do Ciebie" Kandi Steiner to książka, która mnie zachwyciła i spowodowała, że przeżyłam emocjonalny rollercoaster. Otrzymałam piękną, wzruszającą, przejmującą opowieść. Wręcz nie mogłam się od niej oderwać, porwała mnie totalnie. To opowieść o podróży, nie tylko tej fizycznej, ale również tej w głąb siebie i drugiego człowieka.


Cooper to dziewczyna pełna życia i optymizmu. Niestety, życie jej nie oszczędza, musi sama o siebie zadbać i nie oglądać się na nieodpowiedzialnych rodziców. Jest też coś, co zmieniło jej życie, ale mimo to marzy, by dostać się na wymarzoną uczelnię w Seattle i rozpocząć nowe życie. Pewnego dnia los stawia na jej drodze nieznajomego. Emery proponuje Cooper podróż do jej wymarzonego miejsca. Pełna obaw dziewczyna zgadza się na jego propozycję. Jak zakończy się podróż dwójki nieznanych sobie ludzi?
„Każdy z nas trzymał się kurczowo składanej przez słońce bezgłośnie obietnicy, że jutro znów wstanie.”
Jedna z tych książek, które wciągają niesamowicie, a kartki same się przewracają. Chcemy ją skończyć, a jednocześnie nie chcemy dowiedzieć się, jaki jest finał. Z bohaterami bardzo się zżyłam, polubiłam ich od razu. To postacie takie jak my, nieidealne, pełne wad. Styl Autorki mogę śmiało porównać do stylu Colleen Hoover. Lekki, płynny i przyjemny. Poruszone są bardzo trudne tematy, takie jak kalectwo, nałogi, depresja, odrzucenie. Historia przedstawiona jest z perspektywy Cooper, co pozwala nam lepiej ją zrozumieć. Warto też wspomnieć o psie Kalo który jest uroczy i dodaje smaczku powieści.
„Nie wiedziałam, kim jestem ani kim się stanę, ani dokąd się udam, gdy dotrzemy do Waszyngtonu. Nie wiedziałam, gdzie będziemy się zatrzymywać po drodze, jak będziemy się dogadywać, jak się poczuję, gdy dotrzemy już na miejsce, pożegnamy się i każde z nas ruszy w swoją stronę.”
W książce  "Droga do Ciebie" znajdziemy ból, cierpienie, samotność, miłość, przyjaźń, wiarę w lepsze jutro, poszukiwanie siebie, zaufanie, nowe początki, tajemnice, demony przeszłości, szczęście. Historia Cooper ukazuje, że nawet w najtrudniejszych momentach życia nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do samego końca, bo po każdej burzy wychodzi słońce. To nie jest typowy romans, to piękna i niebanalna lektura, która wyciska łzy. Bardzo mi się podobała i polecam ją każdej romantycznej duszy! Mnie oczarowała i na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

MOJA OCENA 9/10

                                              Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiece. Komentarze

  1. Na pewno sięgnę po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książki, które wciągają i są nasycone emocjami bardzo lubię czytać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k