Przejdź do głównej zawartości

"Amerykański sen" Alexa Lavenda (Rekomendacja)

Alexa Lavenda nie zwalnia tempa, oddaje w nasze ręce kolejny tom zmysłowego cyklu "Kontynenty przyjemności" - "Amerykański sen", który mam przyjemność rekomendować:

- Alexa Lavenda powraca i doprowadza czytelnika do stanu wrzenia. "Amerykański sen" to zaskakująca i pełna emocji historia, która sprawia, że serce gubi rytm. Opowieść o miłości, drugiej szansie, kompleksach i lękach. Czy amerykański sen rzeczywiście jest bajkowy? Jaka jest cena za marzenia? Gorąco polecam!

Patrycja wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, by leczyć złamane serce. W Ameryce bierze udział w telewizyjnym show kulinarnym. Max został w Australii, lecz nie może pogodzić się z tym, że dziewczyna go zostawiła. Czy życie Patrycji rzeczywiście jest bajkowe? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za spełnienie amerykańskiego snu? Czy Max zawalczyć o serce Patrycji? 

"Miłość jest prosta, to my ją komplikujemy (...)"

Autorka serwuje nam pełną zawirowań fabułę, która wciąga już od pierwszych stron. Posługuje się lekkim i przyjemnym językiem, opisy są plastyczne, a dialogi interesujące. Kreacja postaci na plus, są charakterni, barwni, mają wady i zalety. Na naszych oczach Patrycja spełnia swoje marzenia, przechodzi metamorfozę. Czytając, na myśl nasuwało mi się pytanie: czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki? Czy Patrycja da szansę Maksowi? Ekscytacja rośnie z każdą kolejną kartką, a my nie wiemy czego się spodziewać. W tym tomie mamy mniej pikantnych scen, lecz myślę, że jest to olbrzymią zaletą. Ta część jest bez wątpienia jeszcze lepsza niż poprzednia, smaczku dodaje pełen napięcia wątek ze stalkerem, który w najmniej oczekiwanym momencie nas zaskakuje. Zakończenie totalnie zwala z nóg, a nam pozostaje czekać na kolejny tom.

"Amerykański sen" to opowieść o miłości, spełnianiu marzeń, zaufaniu, kompleksach, lękach, strachu, drugiej szansie, tęsknocie, pożądaniu. Reasumując: historia Patrycji i Maksa pokazuje, że stracić zaufanie można bardzo szybko, lecz odbudować je na nowo jest niesamowicie ciężko. Jestem bardzo ciekawa, jakie losy Autorka przygotuje dla bohaterów w kolejnej części. Idealna odskocznia od codzienności. Polecam!

MOJA OCENA 8 /10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books

Komentarze

  1. Muszę w końcu dotrzeć do obu tomów. Dzięki za super recenzję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k