Przejdź do głównej zawartości

"Mocna więź" Magdalena Majcher (Przedpremierowo)

Miłość matczyna jest potężna, a więź, która łączy matkę z dzieckiem niesamowita. Magdalena Majcher w swej najnowszej książce pod tytułem "Mocna więź" porusza najgłębsze zakamarki naszej duszy. Autorka oddała w nasze ręce książkę niebanalną, mającą olbrzymi wydźwięk. To historia, która wydarzyła się naprawdę. 

Anna Garska ma wszystko. Dobrą pracę, kochającą rodzinę, mieszkanie... Pewnego dnia to wszystko roztrzaskuje się na tysiąc kawałków.  Zabił ją ten, którego kochała, któremu bezgranicznie ufała. Michalinie, jej matce, nigdy nie przyszło do głowy, że o tym, co spotkało jej rodzinę, będzie mówić cała Polska. Ból przeszywa jej serce, a łzy nie mają końca. 

„..nie potrafiła się pozbyć myśli, że gdyby tamta dziewczyna przyszła wtedy na spotkanie, ona nadal miałaby córkę, całą i zdrową”.

Bardzo ciężko ocenić mi tę książkę. To, co spotkało Anię, nie mieści się w głowie. Nie chcę sobie nawet wyobrażać tego, co czuje jej rodzina. Rozdziały dzielą się na przed (od pierwszych dni życia Ani) i po tragedii, które przeplatają się ze sobą. Fabuła wciąga od razu. Podczas czytania cały czas miałam w głowie myśl, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Byłam poruszona i wstrząśnięta. Towarzyszy nam cała gama emocji. Wielkie brawa dla Autorki, która włożyła ogrom pracy w tę powieść, a także, że nie bała się  podjąć tak trudnego tematu. Prawdziwy profesjonalizm i wyczucie. 

"Mocna więź" to historia o miłości, bliskości, przywiązaniu, oddaniu, tragedii, kłamstwach, tajemnicach, więzi matczynej, nadziei, stracie, tęsknocie, Ta historia wbija w fotel, pokazuje, że nadzieja umiera ostatnia. Nie ma większej tragedii od utraty dziecka. Intrygująca, poruszająca do głębi i wzruszająca. Polecam serdecznie!

MOJA OCENA 10 /10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu WAB

Komentarze

  1. Jestem właśnie w trakcie czytania tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna recenzja. Powieść dopiero w planach zdobycia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k