Przejdź do głównej zawartości

"Na krawędzi nocy" Edyta Świętek (Patronat medialny)

Edyta Świętek w nowej odsłonie. "Na krawędzi nocy" to pierwsza część serii "Alter ego", w której fikcja literacka przeplata się z rzeczywistością. Nie jest to zwykła historia, losy czarownicy Niny wzruszają i wywołują całą gamę emocji.


Spokojne życie Niny burzy babcia Marianna, która uświadamia jej, że jest czarownicą. Przestrzega, by nie patrzyła zbyt długo w oczy mężczyzny, ponieważ może mu złamać serce i zniszczyć życie, a pijąc ze szklanki kogoś, może odczytać jego myśli. Dość szybko przekonuje się, że babcia mówiła prawdę. Odkąd sięga pamięcią, w snach nawiedzają ją Anioł i Mroczny. Jaką rolę odegrają w jej życiu?
"Piękno jest rzeczą względną. Płynie nie tylko z rysów twarzy czy ładnych włosów. Jego źródło tkwi gdzieś o wiele głębiej, w duszy".
Autorka serwuje nam wyśmienitą lekturę z niesamowitą fabułą. Wszystko jest wyważone i przemyślane. Wbrew pozorom nie jesteśmy przytłoczeni nadprzyrodzonymi mocami, są one bardzo subtelne i tajemnicze. Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w świat Niny, nie możemy się oderwać. Czyta się szybko. Kreacja bohaterów na plus, każdy z nich jest inny, każdy ma wady i zalety. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która zwraca się do nas w książce "przyjaciółko", myślę, że w prawdziwym życiu na pewno byśmy się dogadały. Warto też wspomnieć o Mrocznym, który intryguje i pragniemy dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Ta książka to ocean emocji, po którym płyniemy i któremu się poddajemy.


"Na krawędzi nocy" to nieszablonowa powieść o mocach, których nie wolno nadużywać, niezwykłych snach, pokusach, błędach, stracie, żałobie, tęsknocie, przyjaźni, cierpieniu, bolesnych wspomnieniach, próbie ułożenia życia na nowo. Historia zapisana na kartach tej powieści uświadamia nam, że nie zawsze mamy wpływ na nasze życie, tęsknota rośnie z każdym dniem, a czas nie leczy ran, tylko pozwala nam się z nimi oswoić. Nawet jeśli nie przepadacie za magicznymi wątkami w książkach, to myślę, że warto dać szansę tej powieści. Piękna, poruszająca opowieść. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom!

MOJA OCENA 8/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k