"Powrót na Zieloną 13" Agata Bizuk

Jak miło było powrócić na "Zieloną 13" do dobrze nam znanych bohaterów i dowiedzieć się co u nich słychać. Książka jest tak zabawna, tak wspaniała, że czytanie jej, to prawdziwa zabawa. "Powrót na Zieloną 13" Agata Bizuk to niesamowicie udana kontynuacja.


Powracamy do starej kamienicy przy Zielonej 13. Z czym zmagają się jej mieszkańcy? Mariolka zostaje nianią, Aldona ze Szczepanem zostaną rodzicami, Roman próbuje odbudować relację z synem. Elwira stara się nakłonić Krzyśka do większego zaangażowania w opiekę nad czworaczkami. A Radeo jest pewny, że zrobi karierę... Poza tym, pojawia się nowy lokator, który zajdzie za skórę mieszkańcom.. 
"Ławka też już dawno zmurszała, odpadła z niej farba, a metalowa konstrukcja, na której się trzymała, zdążyła nieco zardzewieć. Ale i tak fajnie było posiedzieć na niej przez chwilę, zwłaszcza że właśnie tutaj widać było zachodzące słońce..."
Agata Bizuk stworzyła pełną humoru, ciepłą i życiową fabułę . Książka jest niebywale pozytywna, lecz porusza również poważne i trudne tematy takie jak LGBT, tolerancja, trudności macierzyńskie. Bohaterowie przeżywają wiele rozterek, a na swej drodze napotykają przeszkody. Tak jak w prawdziwym życiu, ponieważ życie to karuzela rozmaitości. Polubiłam ich wszystkich, nawet Radeo. Książkę czyta się bardzo szybko, kartki same się przewracają. Ta historia to przygoda pełna wrażeń, na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. 


"Powrót na Zieloną 13" to opowieść o miłości ponad wszystko, wybaczeniu, przyjaźni, spełnianiu marzeń, zaufaniu, dylematach, bezinteresownej pomocy, wyborach. Historia ukazana na kartach tej powieści uświadamia nam, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, bo pozory mogą mylić, a także, że przed odpowiedzialnością nie da się uciec. Doskonale bawiłam się, czytając tę opowieść, porwała mnie i wywołała uśmiech na twarzy. Polecam serdecznie!

MOJA OCENA 9/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dragon

Komentarze

  1. U mnie dopiero w planach dotarcie do obu części. Mam inne powieści tej autorki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Otwórz się na miłość" Natalia Sońska

Mini wywiad z Agnieszką Lingas - Łoniewską

"Święta w miasteczku Anielin" Iwona Mejza - PATRONAT MEDIALNY