Przejdź do głównej zawartości

Mini wywiad z Magdaleną Kołosowską

W związku z premierą książki "Kiedyś dogonimy Paryż", która jest pierwszym tomem serii "Pod wspólnym niebem" zapraszam na "Mini wywiad" z Autorką powieści - Magdaleną Kołosowską.

1) Już niebawem na sklepowe półki trafi pierwszy tom serii „Pod wspólnym niebem” – „Kiedyś dogonimy Paryż”. Jakie odczuwasz emocje w związku z premierą?

Och, jestem podekscytowana! Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie wezmę Zosię w ręce. I przede wszystkim jestem ciekawa, jak ta historia zostanie przyjęta przez Czytelników, ponieważ jest nieco inna niż te, które napisałam do tej pory.

2) Co było główną inspiracją do napisania serii „Pod wspólnym niebem”?

Moje przyjaciółki. I nasze fejsbukowe rozmowy, trwające niekiedy całymi godzinami.

3) O czym jest powieść „Kiedyś dogonimy Paryż”?

To historia o internetowej przyjaźni, o silnych kobietach, które próbują ułożyć sobie życie. Główną bohaterką jest Zosia, czterdziestoletnia rozwódka, będąca akurat w momencie sporej zmiany w życiu. To również opowieść o miłości, bolesnych wspomnieniach i niespodziankach od losu. 

4) Jak pisało Ci się „Kiedyś dogonimy Paryż”? czy było coś, co sprawiało trudności?

To była (i jest nadal) cudowna przygoda. Niesamowicie polubiłam bohaterki, które zdają się mieć swój własny plan na to, jak ma wyglądać ta historia. Trudnością była niemoc i brak weny, która pojawiła się w pewnym momencie. I choć wiedziałam, co chcę napisać i w jaki sposób, nie byłam w stanie pchnąć akcji do przodu. 

5) Czy wzorowałaś się na kimś podczas tworzenia postaci z serii „Pod wspólnym niebem”?

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że to wszystko wymyśliłam podczas pisania czerpałam garściami zarówno z własnych doświadczeń, jak i moich znajomych, czy przyjaciół. I tak Zośka ma mnóstwo z moich dwóch koleżanek, Filip ma swojego odpowiednika w realu. Tak samo Danka i Irmina. Niektóre rozmowy odbyły się w rzeczywistości, niektóre wiadomości wyglądały tak, jak to przedstawiłam. Wiele wydarzeń opisanych przeze mnie wydarzyło się naprawdę.

6) Kiedy możemy się spodziewać kolejnych tomów? Czy już wiesz, jaki będzie finał serii?

Mam nadzieję, że wkrótce. O ile nic nie pokrzyżuje nam planów (Wydawnictwu i mnie), drugi tom powinien ukazać się jeszcze w tym roku, być może i trzeci. Nie znam jednak dokładnych dat, więc ciężko mi tutaj podać konkrety.

Co do finału, powiem, że niczego już nie jestem pewna. Miałam całkowicie inne plany co do Danki, a tymczasem jej historia wygląda zupełnie inaczej. I bardzo dobrze, bo przez to jest dużo ciekawiej. Taką przynajmniej mam nadzieję.


PREMIERA 20.04.2020


Serdecznie dziękuję Autorce, Magdalenie Kołosowskiej za poświęcony czas. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k