Przejdź do głównej zawartości

"Moje greckie lato" Kamila Mitek

Kamila Mitek zabiera nas w pełną słońca, czarujących widoków, klimatyczną i aromatyczną podróż do Kefalonii "Moje greckie lato" to piękna i dojrzała powieść o wolności i miłości.


Agata prowadzi własną firmę cateringową. Jej klientami są zamożni ludzie. Ma męża, który jest leniem, odwiecznie szukającym pracy, jednak bez rezultatów. Kobieta nie jest szczęśliwa, na dodatek męczy ją wciąż powtarzający się koszmar. Pewnego dnia Agata dostaje ciekawą propozycję od pracodawców. Ma wraz z nimi polecieć na słoneczną Kefalonie i tam dla nich gotować. Czy na wyspie odnajdzie szczęście i podejmie trudne decyzje? 
"Czułam bicie własnego serca w klatce piersiowej. Kolejny raz uświadomiłam sobie, że życie przecieka mi między palcami, a ja się temu bezwolnie poddaję".
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej Autorki i chcę jeszcze! Prosty i eteryczny styl sprawia, że nie sposób się oderwać od powieści. Opisy nie nużą, wręcz przeciwnie, są malownicze. Pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się, jakbyśmy wraz z główną bohaterką biegali po plaży rajskiej Kefalonii, jedli regionalne dania i pili wino. Dialogi dobrze zbudowane, ciekawe. Fabuła niebanalna, akcja potrafi zaskoczyć. Kreacja bohaterów fantastyczna, są oni ludzcy, pełni wad i zalet. Autorka nie boi się trudnych tematów takich jak depresja i samotność. Greckie wyspy od zawsze są moim marzeniem, więc ta lektura była dla mnie niezwykłą przyjemnością, mogłam choć przez chwilę "przenieść" się w to cudowne miejsce. W książce unosi się niesamowity klimat, pełen ciepła, mamy też cały wachlarz emocji pozytywnych i negatywnych. 


"Moje greckie lato" to opowieść o tajemnicy, poszukiwaniu szczęścia, trudnych decyzjach, pokonywaniu granic, zagubieniu, odrzuceniu, samotności, odkrywaniu siebie na nowo, poświęceniu, różnych odcieniach miłości, depresji. Losy Agaty pokazują, że czasem trzeba odważyć się i zrobić krok do przodu, by być szczęśliwym. Wspaniała, piękna podróż pełna słońca i nadziei na lepsze jutro. Idealna powieść na lato! Serdecznie polecam. Ja jestem zachwycona piórem mojej imienniczki i już wypatruję kolejnych książek. 

MOJA OCENA 9/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dragon

Komentarze

  1. Będzie się świetnie czytało w promieniach słońca z lampką wina.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna recenzja. Książki jeszcze nie znam. Jest w planach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

Mini wywiad z autorką Beatą Agopsowicz

W lutym na sklepowe półki trafiła powieść "Kresowe nadzieje". Mam dla Was mini wywiad z autorką powieści Beatą Agopsowicz. Zapraszam. 1) Minął miesiąc od premiery powieści "Kresowe nadzieje". Czy emocje związane z wydaniem nowej książki już opadły? Największe emocje towarzyszyły mi przy wydaniu pierwszej książki. Niezmiennie każda kolejna również dostarcza niezwykłych przeżyć. “Kresowe nadzieje” wiązały się z obawą, jak zostanie przyjęta powieść, która jest kontynuacją “Kresowej miłości” Cieszę się, że została dobrze przyjęta. I teraz rzeczywiście, emocje już nieco opadły. 2) O czym jest powieść „Kresowe nadzieje”? Książka jest powiązana z “Kresową miłością”, ale można ją czytać jako samodzielną pozycję. Ponownie zapraszam czytelników do podróży w czasie i przestrzeni, do okresu dwudziestolecia międzywojennego na Kresy wschodnie naszego kraju. To opowieść o dwóch kobietach, które łączy strata ukochanych mężczyzn i nieumiejętność pogodzenia się z tym faktem.  3) Co b

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi