"Ściana" J. Harrow (Rekomendacja)

"Ściana" J. Harrow to niebywała powieść obyczajowa. Jest mi niezmiernie miło, że mogę rekomendować tę książkę. To nie jest łatwa lektura, jeśli oczekujecie słodkiej i ciepłej fabuły, to się zawiedziecie. Znajdziecie za to całą gamę emocji, masę ważnych tematów i wiele wzruszeń.


Natasza uwielbia swoją samotnię i codzienną rutynę. Tylko w swoim mieszkaniu czuje się dobrze, ponieważ zmaga się z depresją. Jedynie siostra i jej córeczka są mile widziane. Niestety, jej spokój zakłóca nowy sąsiad Norbert. Każdego ranka budzi Nataszę dźwiękami fortepianu, a wieczorami denerwuje hucznymi domówkami. Mężczyzna jest zaintrygowany sąsiadką zza ściany i zrobi wszystko, by ją lepiej poznać. Jakie tajemnice skrywają Natasza i Norbert?
"Życie jest niesprawiedliwe. Gdy człowiek już je sobie zaplanuje, nagle zostaje zepchnięty w przepaść i leci w dół, zmierzając ku temu, co nieuniknione. A przed oczami przewija mu się wszystko to, co było dobre i piękne, co mogło dalej trwać, ale zostało brutalnie w tyle. W przeszłości, która stała się już tylko bolesnym wspomnieniem".
Niebanalna, wielowątkowa historia, która wciąga już od pierwszych stron. Nie potrafiłam oderwać się od niej, nawet na chwilę. Fabuła pomysłowa, zarys postaci świetny, są nietuzinkowi, różnorodni i autentyczni. Dialogi niewymuszone, brak długich i nudnych opisów czy też monologów wewnętrznych. Styl płynny i lekki. J.Harrow porusza w swojej książce między innymi temat straty. W rewelacyjny sposób ukazała, jak trudno pozbierać się po stracie i przetrwać dzień za dniem, gdy nie ma się sił, by istnieć. Nie da się przyzwyczaić do nieobecności ludzi, których kochaliśmy, a tęsknota z każdym dniem jest coraz większa. Poruszony jest również problem depresji. Uczucie osamotnienia, bezmiar pustki, życie w zawieszeniu, odosobnienie, obojętność, lęki. Wiem doskonale jak to jest, gdy dusza choruje, ponieważ sama zmagam się z depresją. Tak bardzo rozumiem Nataszę, miałam ochotę porozmawiać z nią i przytulić, myślę, że wiele osób może się z nią utożsamiać. Autorka daje nam nadzieję, że kiedyś będzie lepiej, bo po każdej burzy wychodzi słońce. 


Znakomita, dojrzała i warta przeczytania!
Rekomendujac:
- J. Harrow stworzyła imponujący romans pełen zmysłowości i emocji. "Ściana" to historia o bolesnych wspomnieniach, tajemnicach, wyrzutach sumienia, pożądaniu i namiętności. Czy Norbertowi uda się skruszyć mur, którym otoczyła się Natasza? Gorąco polecam!

MOJA OCENA 8 /10

Za egzemplarz do recenzji i możliwość rekomendacji dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Imagine Books

Komentarze

Prześlij komentarz