Przejdź do głównej zawartości

"Ściana" J. Harrow (Rekomendacja)

"Ściana" J. Harrow to niebywała powieść obyczajowa. Jest mi niezmiernie miło, że mogę rekomendować tę książkę. To nie jest łatwa lektura, jeśli oczekujecie słodkiej i ciepłej fabuły, to się zawiedziecie. Znajdziecie za to całą gamę emocji, masę ważnych tematów i wiele wzruszeń.


Natasza uwielbia swoją samotnię i codzienną rutynę. Tylko w swoim mieszkaniu czuje się dobrze, ponieważ zmaga się z depresją. Jedynie siostra i jej córeczka są mile widziane. Niestety, jej spokój zakłóca nowy sąsiad Norbert. Każdego ranka budzi Nataszę dźwiękami fortepianu, a wieczorami denerwuje hucznymi domówkami. Mężczyzna jest zaintrygowany sąsiadką zza ściany i zrobi wszystko, by ją lepiej poznać. Jakie tajemnice skrywają Natasza i Norbert?
"Życie jest niesprawiedliwe. Gdy człowiek już je sobie zaplanuje, nagle zostaje zepchnięty w przepaść i leci w dół, zmierzając ku temu, co nieuniknione. A przed oczami przewija mu się wszystko to, co było dobre i piękne, co mogło dalej trwać, ale zostało brutalnie w tyle. W przeszłości, która stała się już tylko bolesnym wspomnieniem".
Niebanalna, wielowątkowa historia, która wciąga już od pierwszych stron. Nie potrafiłam oderwać się od niej, nawet na chwilę. Fabuła pomysłowa, zarys postaci świetny, są nietuzinkowi, różnorodni i autentyczni. Dialogi niewymuszone, brak długich i nudnych opisów czy też monologów wewnętrznych. Styl płynny i lekki. J.Harrow porusza w swojej książce między innymi temat straty. W rewelacyjny sposób ukazała, jak trudno pozbierać się po stracie i przetrwać dzień za dniem, gdy nie ma się sił, by istnieć. Nie da się przyzwyczaić do nieobecności ludzi, których kochaliśmy, a tęsknota z każdym dniem jest coraz większa. Poruszony jest również problem depresji. Uczucie osamotnienia, bezmiar pustki, życie w zawieszeniu, odosobnienie, obojętność, lęki. Wiem doskonale jak to jest, gdy dusza choruje, ponieważ sama zmagam się z depresją. Tak bardzo rozumiem Nataszę, miałam ochotę porozmawiać z nią i przytulić, myślę, że wiele osób może się z nią utożsamiać. Autorka daje nam nadzieję, że kiedyś będzie lepiej, bo po każdej burzy wychodzi słońce. 


Znakomita, dojrzała i warta przeczytania!
Rekomendujac:
- J. Harrow stworzyła imponujący romans pełen zmysłowości i emocji. "Ściana" to historia o bolesnych wspomnieniach, tajemnicach, wyrzutach sumienia, pożądaniu i namiętności. Czy Norbertowi uda się skruszyć mur, którym otoczyła się Natasza? Gorąco polecam!

MOJA OCENA 8 /10

Za egzemplarz do recenzji i możliwość rekomendacji dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Imagine Books

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k