Przejdź do głównej zawartości

"Życie Cię kocha, Lili" Anna H. Niemczynow

Jeżeli szukacie książki nasyconej optymizmem, to powieść "Życie Cię kocha, Lili" Anny H. Niemczynow jest idealna dla Was. Ta lektura wycisza, wywołuje uśmiech na twarzy i ładuje mega pozytywnymi emocjami. Zawsze, gdy będzie mi źle, gdy będę miała pod górkę, chwycę tę książkę i zanurzę się w lekturze, gdyż w mig poprawia ona humor, daje pokrzepienie.


Tytułowa Lili Berg to kobieta, która z uśmiechem podchodzi do życia. Dla niej każdy dzień jest wyjątkowy. Mimo że los nie był dla niej łaskawy, każdego dnia powtarza 4 słowa - "Życie Cię kocha, Lili". Czy mimo przeciwności losu spełnią się jej marzenia? Czy życie odwzajemnia jej miłość? Czy będzie szczęśliwa?
"Życie Cię kocha, Lili - szepnęłam do siebie i zapadłam w głęboki, regenerujący sen. Nazajutrz miał mnie przywitać nowy dzień. Dzień, jakiego jeszcze nigdy w życiu nie przeżyłam. Ta wizja napawała mnie optymizmem, a o to przecież chodziło."
Pomysł na fabułę ciekawy, inny. Czyta się szybko. Bohaterowie dobrze wykreowani. Jest to powieść z gatunku obyczajowych, znajdziemy w niej dobrą energię, cenne rady i afirmacje. Autorka ma lekki styl, opowieść jest przemyślana i dopracowana.
"Życie Cię kocha, Lili" to książka, która uczy nas, jak żyć w zgodzie z samym sobą i kochać siebie samego, mimo rzucanych nam pod nogi kłód, jak pozytywnie podchodzić do życia. Pokazuje również, by nigdy się nie poddawać i walczyć do samego końca. Anna H. Niemczynow napisała radosną, kolorową, motywują ą historię. Perypetie Lili dają do myślenia, zmuszają do refleksji. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich marud, pesymistów, niepewnych siebie osób, a także tych, którzy szukają pozytywnych wibracji.

                                                      Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k