Przejdź do głównej zawartości

"Służąca" Alicja Sinicka (Przedpremierowo)

Alicja Sinicka po raz kolejny zrobiła to, sprawiła, że czytałam z zapartym tchem, dreszczykiem i ekscytacją. Jej nowa książka "Służąca" to fenomenalny i nietuzinkowy thriller pełen niedomówień, tajemnic, obsesji i strachu. Jeśli myślicie, że tę powieść będziecie czytać kilka dni, to jesteście w błędzie. Tak wciąga, że nie da się jej odłożyć nawet na chwilę.


Młoda, ambitna i zaradna Julia kocha porządek. Od zawsze marzy o tym, by otworzyć własną firmę sprzątającą, na razie, musi jej wystarczyć praca w domach bogaczy. Zaczyna nowy etat u Marii i Mikołaja Borewskich. Mężczyzna ma nietypowe hobby, interesuje się średniowieczem. Pierwszego dnia Julia dostaje propozycję, by zamieszkać u nich, lecz stanowczo odmawia. Czy dziewczyna da się w końcu namówić i zamieszka z Borewskimi? Jakie tajemnice skrywają nowi klienci? 
"Ludzie najpierw patrzą, dopiero później słuchają".
Co to była za książka! Kapitalna to mało powiedziane. Przesiąknięta charakterystycznym dla thrillerów klimatem. Tajemnicza, wywołująca ciary na plecach, z gęstniejącą atmosferą. Tu nic nie jest oczywiste, Autorka zręcznie manewruje czytelnikiem, by nie domyślił się, jaki jest koniec. Pragniemy dowiedzieć się jak najszybciej, jaki jest finał. Kocham styl Alicji Sinickiej, tę lekkość i płynność pióra. Wszystko w tej powieści jest przemyślane, każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Zarys postaci fantastyczny, każdy z nich jest inny, barwny. Zwłaszcza postać Kacpra oraz Marii są bardzo zagadkowe i wzbudzają wiele emocji. Fabuła mroczna i intrygująca, mamy też niespodziewane zwroty akcji, które wprawiają w osłupienie. Nie zabrakło trudnych i ważnych tematów. 


"Służąca" to opowieść o tajemnicach, obsesji, strachu, lęku, bólu, chęci zemsty, wyrzutach sumienia, zagubieniu, zaufaniu, niedomówieniach, dylematach, przemocy psychicznej, umowie, z której trudno się wyplątać. Historia Julii pokazuje, że pozory mylą i nikomu nie można ufać w 100%, a także, że ludzie ogarnięci obsesją są zdolni do wszystkiego. Autorka zaserwowała nam niezwykłą ucztę. Elektryzująca, niebanalna i mroczna książka warta każdej spędzonej z nią chwili.

MOJA OCENA 10/10

                                         Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiece

Komentarze

  1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię thrillery pełnie niedomówień, które skazują mnie na domysły i nie pozwalają się oderwać. Mam na oku tę książką, ale nie wiem kiedy znajdę dla niej czas.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jest na mojej liście. Kiedyś do niej dotrę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k