Przejdź do głównej zawartości

"Żar Australii" Alexa Lavenda (Rekomendacja)

 Alexa Lavenda, którą wielu z nas kojarzyć może z Facebooka zaskoczyła wszystkich i wydała książkę. Jest to bardzo udany debiut, który mam przyjemność rekomendować:

 "Emocjonująca opowieść o niespodziewanej miłości, marzeniach, bolesnej przeszłości, pożądaniu i namiętności. Alexa Lavenda stworzyła intrygującą historię dwóch dusz pochodzących z zupełnie różnych światów. Musicie przeczytać tę książkę!"

Można by pomyśleć, że to typowy banał - on bogaty, ona biedna, ale jednak Autorka zaserwowała nam nieoczywistą lekturę! 

Ona i on. Dwa zupełnie odmienne charaktery. Różni ich wszystko. Patrycja to ambitna i pracowita Polka, która wyjeżdża do Australii do ciotki zacząć nowe życie. Max to pewny siebie bogacz o niezbyt dobrej reputacji. Co się stanie, gdy ich drogi się skrzyżują? Czy Patrycja oprze się przystojnemu biznesmenowi? 

"– Tam gdzie jest pasja, ciężka praca i silna wola, tam jest miejsce na spełnienie marzeń. Nie tylko wierzę w to, że Ci się uda, ale jestem tego całkowicie pewien. Masz w sobie wszystkie składniki, które gwarantują sukces – jesteś młoda, ambitna, masz pasję, inteligencję i jesteś nieziemsko piękna ". 

Jest gorąco, pikantnie i zmysłowo. Nie jest to typowy erotyk, bardziej romans, chociaż znajdziemy w nim kilka namiętnych scen. Styl Autorki jest lekki i płynny. Fabuła ciekawa, pomysłowa, wciąga i chcemy wiedzieć, co wydarzy się dalej. Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Akcja dynamiczna, brak długich i nużących opisów. Zakończenie zaskakuje i jest nieprzewidywalne. Bohaterowie powieści zarówno pierwszo, jak i drugoplanowi są różnorodni i barwni. Między Patrycją i Maxem czuć chemię. Autorka porusza w swej powieści ważne tematy akie jak alkoholizm, żałoba, porzucenie. 

"Żar Australii" to opowieść o pasji, marzeniach, bolesnej przeszłości, pożądaniu, namiętności, obawach, maskach, które nosimy na co dzień, trudnych decyzjach, zaufaniu, rodzącym się uczuciu, problemach życiowych, próbie ułożenia życia na nowo. Historia Patrycji i Maxa pokazuje, że czasem jesteśmy uprzedzeni, oceniamy drugiego człowieka po pozorach i to nas gubi, bo za maską pewnego siebie cwaniaka, może kryć się poraniona dusza. Porywająca, niebanalna i magnetyczna książka. Prawdziwy żar, który rozpala zmysły. Czekam na kolejne tomy! 

MOJA OCENA 7/10

                                             Za egzemplarz do recenzji i możliwość rekomendacji dziękuję Wydawnictwu Lipstick book oraz Autorce Alexie Lavendzie

Komentarze

  1. Przepiękna recenzja, dziękuję Ciserdecznie������

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, zarys fabuły sugeruje opowieść dość banalną. Ważne jednak, że pozory mylą i lektura okazała się zaskakująca oraz nieoczywista.

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczna recenzja. I ja kiedyś dotrę do tego debiutu mojej Alexy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k