"Niebezpieczna gra" Emilia Wituszyńska (Przedpremierowo)

"Niebezpieczna gra" to debiut autorki Emilii Wituszyńskiej. Jest to kryminał z wątkiem romantycznym. Książka ma ciekawą i nietypową fabułę, napisana w fajnym stylu. Akcja powieści jest bardzo dynamiczna i szybka, mamy mnóstwo zwrotów. Nie ma nudnych opisów, za to wiele zabawnych dialogów. Wszystko fajnie się równoważy i sprawia to, że czyta się w mgnieniu oka.Weronika Kardasz to jedna z najlepszych policjantek w Wydziale 2 w Warszawie. Jest zadziorna, silna, ma ostry charakter i jest wygadana. Pewnego dnia, podczas akcji ginie jej przyjaciel i partner. Wera obwinia się o jego śmierć. Nie potrafi się z tym pogodzić, użala się nad sobą, a wyrzuty sumienia zagłusza alkoholem. Jej przełożony nie może patrzeć na to, jak Kardasz spada na dno, dlatego też, zmusza ją do specjalnego zadania. Kobieta będzie musiała chronić Przemysława Reja, sławnego aktora, który był świadkiem morderstwa. Muszą udawać parę i zamieszkać ze sobą. Co z tego wyniknie? Ile wie Rej? Jaki sekret skrywa?


Do książki doskonale pasuje przysłowie "kto się czubi, ten się lubi". Bohaterowie to ogień i woda. Oboje mają silne osobowości. W "Niebezpiecznej grze" znajdziemy tajemnice, walkę ze słabościami, uzależnieniem, pościgi policyjne, odwagę, siłę, lojalność, a także czychające zagrożenie i rodzące się uczucie. Książka jest przewidywalna, ale broni się tym, że jest straszliwie intrygująca i inna niż dotychczas czytałam. Można też śmiało powiedzieć, że jest dopracowana w każdym szczególe. Emilia Wituszyńska ma potencjał i z miłą chęcią przeczytam inne książki jej pióra (po cichutku liczę też na kontynuację losów Weroniki Kardasz). Polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiece


Komentarze

 1. Zaciekawilaś mnie. Lubię czytać kryminały. Cieszę się, że nie.ma w książce nudnych czy zbędnych opisów. Takie pozycje zdecydowanie zniechęcają mnie do czytania. A po ten tytuł w wolnej chwili sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podchodzące z pewna dozą niepewności do polskich kryminałów, ale ten opis brzmi ciekawie. Wpisuję na listę i zobaczymy jak jest naprawdę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie ogień i woda są strasznie sztampowe dlatego bohaterowie musza mieć w sobie coś jeszcze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka mnie nie skusi, ale może spodobać się mojej córce, chętnie podsunę jej pod rozwagę ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka mnie dzięki tej recenzji bardzo zainteresowała. Choć mam nadzieję, że kryminału w niej więcej niż romansu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja zachęcająca, ale nie przepadam za kryminałami. Oczywiście, jeśli wejdzie w moje ręce, przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię kryminały, ale na temat tegosłyszałam raczej negatywne opinie. Jednak jestem zdania, że warto dawać szansę debiutom, więc pewnie kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz