Przejdź do głównej zawartości

"Na dobre i na złe" Magdalena Trubowicz

Jestem wielką fanką serialu "Friends", posiadam wszystkie odcinki na DVD, obejrzałam go już chyba z milion razy i nadal nie mam dość. Jakież było moje zdziwienie, gdy sięgnęłam po książkę Magdaleny Trubowicz "Na dobre i na złe". Jest to książkowa alternatywa dla tego serialu. Jestem przekonana, że każdy, kto kocha "Przyjaciół", pokocha też tę książkę. Jest to pierwszy tom serii "Przyjaciele". Opowieść o szóstce przyjaciół wciąga od pierwszych stron. Przy niektórych fragmentach wybuchałam głośnym, szczerym śmiechem. Jestem osobą, którą dość trudno rozśmieszyć, Autorce to się udało z łatwością.


Perypetie szóstki przyjaciół Alicji, Igi, Karoliny, Cypiska, Krzyśka i Karola. Wśród nich jest 2 singlów i 2 pary. Jedna kamienica, mnóstwo zabawy, śmiechu, złośliwości, kłótni, rozmów i przygód. Dzielą ze sobą wszystkie radości, sukcesy, smutki i niepowodzenia. Cała szóstka spędza ze sobą mnóstwo czasu. Mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji, wspierają się i pomagają sobie, są ze sobą na dobre i na złe. Czy ta przyjaźń będzie trwała wiecznie?  Czy Alicja i Cypisek znajdą miłość? Jakie wydarzenia będą miały miejsce w kamienicy?
"Kochana, w życiu nie ma przypadków. (...) Wszechświat jest z góry zaplanowany. To, że jesteśmy tu i teraz, tak miało być."
Pomysł na fabułę po prostu wspaniały. Magdalena Trubowicz ma niebywały dar do opisywania scen humorystycznych. Każdy bohater jest inny i każdy podbija nasze serce (w szczególności polubiłam Cypiska, Alicję i Karolinę). Świetne dialogi, cięte riposty, opisów niewiele. Akcja jest dynamiczna, cały czas coś się dzieje, więc na pewno nie będziecie się nudzić. Napisana bardzo lekkim, płynnym językiem. Ta historia tryska świeżością, energią, wysmakowanym dowcipem. Czy ta książka może się nie podobać.! To jest mało prawdopodobne.


W powieści unosi się pozytywny klimat. Nic tu nie jest wymuszone, wszystko przemyślane i zrównoważone. "Na dobre i na złe" to przede wszystkim książka o przyjaźni, pomocy i wsparciu, lecz również o miłości, zaufaniu, trudnych decyzjach Fenomenalna, ciepła i zabawna. Prawdziwa uczta dla osób, które kochają komedie. Podczas lektury zaopatrzcie się w chusteczki. Będziecie płakać, lecz nie ze wzruszenia, ale ze śmiechu. Dołączam tę książkę do moich "polepszaczy" humoru ;-) Polecam gorąco!

                                      Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
Komentarze

 1. Polepszacz humoru na pewno zawsze się przyda. Dzięki z recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też oglądałam Przyjaciół z przyjemnością i równie fajnie czyta mi się tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że spędzam z tą książką jeden zwakacyjnych wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę powieść! Czekam na kolejne tomy! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k