Przejdź do głównej zawartości

"Tysiąc kawałków" Anna Ziobro

"Tysiąc kawałków" Anny Ziobr to słodko - gorzka opowieść, wciągająca czytelnika od pierwszych stron. Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki, tym bardziej że jest to debiut. Autorka ma ogromny potencjał i z miłą chęcią sięgnę po kolejne książki jej pióra.


Julia podczas sylwestra w Pradze poznaje o 5 lat młodszego Daniela. Od początku między nimi lecą iskry, jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Zakochują się w sobie do szaleństwa. Daniel rzuca wszystko i przeprowadza się do Łodzi, gdzie mieszka jego ukochana. Jeden błąd Julii słono kosztuje i pociąga za sobą następne. Jakie będą konsekwencje błędnych decyzji? Czy jest jeszcze szansa na uratowanie miłości? Czy Daniel wybaczy Julii?
"Był tylko tysiącem kawałków, z których część leżała nieruchomo, a część dryfowała w powietrzu w poszukiwaniu ucieczki."
Ta książka jest niesamowita i zaskakująca. Fabuła to prawdziwa sinusoida emocji, z każdą kolejną kartką byłam coraz bardziej zaintrygowana. Akcja dzieje się na przestrzeni kilku lat, zaczyna się spokojnie, by w końcu zwalić na nas bombę. Bohaterowie zmieniają się na naszych oczach, są doskonale wykreowani, charakterni, barwni, tacy jak my. Styl Autorki jest przejrzysty i lekki, sprawia, że nie możemy odłożyć książki i chcemy jak najszybciej dowiedzieć się, jaki jest jej finał. Anna Ziobro w doskonały sposób pokazała, że w życiu nie można w pełni poświęcać się dla miłości, trzeba też myśleć o sobie, gdyż ani się nie obejrzymy, a zostaniemy z niczym. Gdy ostatnie słowo w związku należy do jednej i tej samej osoby, coś jest nie tak, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Miłość ma różne odcienie, bywa też toksyczna i właśnie to jest ukazane w tej powieści.


"Tysiąc kawałków" to historia o miłości, poświęceniu, samotności, przewrotnym losie, tęsknocie, zazdrości, bólu, cierpieniu, rozczarowaniu, błędnych decyzjach i ich konsekwencjach, egoizmie, próbie ułożenia życia na nowo. Opowieść Julii i Daniela jest niebywale przejmująca, smutna i wzruszająca. Możemy dostrzec w niej, jak ważna jest szczera rozmowa, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i kompromis w związku. To fundamenty, bez których związek nie ma racji bytu. Autorka zafundowała nam książkę, która zapiera dech w piersiach i zmusza do refleksji. Naprawdę rewelacyjny debiut, który polecam z całego serca! Książka warta przeczytania.

MOJA OCENA 9/10

                                             Za egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce Annie Ziobro. 




Komentarze

  1. Myślę, że warto takie książki czytać - zatrzymać się, zwolnić i chwile pomysleć

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie poruszające historie, więc myślę, że sięgnę po ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k