Przejdź do głównej zawartości

"Wszystkie nasze tajemnice" Monika Sawicka (Patronat medialny)

Monika Sawicka kolejny raz porusza trudne tematy i wywołuje kontrowersje, a to wszystko za sprawą nowej książki "Wszystkie nasze tajemnice", którą mój blog objął patronatem medialnym i którą mam przyjemność rekomendować. Opowieść zapisana na kartach tej powieści nie należy do łatwych, jest mocna i wywołuje olbrzymi wydźwięk.


Klara pracuje w policji. Zaniedbuje męża i nastoletnią Córkę Inkę, by w pełni poświęcić się pracy. Pewnego dnia Inka odnajduje pamiętnik matki, dowie się z niego wiele szokujących rzeczy. Szwagierka Karoliny - Justyna zaginęła przed laty, by powrócić po roku nieobecności. Nikt nie wie gdzie była w tym czasie. Jakie tajemnice skrywa rodzina? Czy wyjdą one na jaw? Czy sekrety będą miały wpływ na ich życie? Czy będą umieli się jeszcze porozumieć?
"Każdy człowiek nosi jakąś historię. Każdy ma też tajemnice. Moja przeszłość męczy mnie od dwudziestu lat, wiele wysiłku włożyłam w to, by męczyła mnie jak najmniej. Ale życie to zmiany, życie to proces, w którym jesteśmy póki oddychamy. Nie jestem gotowa, by mówić o wszystkim, mimo wielu lat różnego rodzaju terapii, na które trafiałam, by sobie pomóc". 
Już od samego początku jesteśmy zaintrygowani powieścią, nie możemy się od niej oderwać. Narracja pierwszoosobowa, opowiedziana naprzemiennie z perspektywy kilku bohaterów. Kreacja bohaterów świetna, każdy z nich jest inny, barwny. Styl lekki i przyjemny. Fabuła mocna, autentyczna, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Mroczne sekrety odkrywamy stopniowo. Kilka wątków opisanych w powieści jest opartych na faktach. Książka wzbudza wiele sprzecznych emocji, powoduje, że mamy mętlik w głowie.


"Wszystkie nasze tajemnice" to niebanalna, wstrząsająca i intrygująca opowieść o miłości, samotności, pracoholizmie, stracie, rozterkach, traumie, demonach przeszłości, sekretach i więzach rodzinnych. Książka pokazuje, by nie walczyć z czymś na co nie mamy wpływu, a także, że prędzej czy później i tak przyjdzie nam się zmierzyć z przeszłością i sekretami, które chowamy w sercu, a doświadczenia życiowe dają nam siłę i uczą wielu rzeczy. Monika Sawicka porusza struny ludzkiej duszy i skłania do refleksji!

MOJA OCENA 8/10

                         Za możliwość rekomedacji, objęcia patronatem medialnym oraz egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce Monice Sawickiej

Komentarze

  1. Serdecznie gratuluję patronatu. Książkę chcę przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Może kiedyś się skuszę. :) Gratuluję patronatu! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo zachęcająca recenzja. Gratulacje patronatu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k