"Zrobię dla ciebie wszystko" Agata Przybyłek

Bardzo lubię serię z "domkami" Agaty Przybyłek. "Zrobię dla ciebie wszystko" to już szósty tom tego cyklu. W tej książce wracamy do bohaterów, których znamy z mojego ulubionego "domku" -  "Najlepsze, co mnie spotkało", jednak tym razem pierwsze skrzypce gra Ewa i jej rodzina. Dojrzała, emocjonalna i wzruszająca lektura, która porusza do głębi.


Ewa, Robert i ich córka Halinka wiodą spokojne i szczęśliwe życie na Podhalu, gdzie prowadzą pensjonat. Pewnego dnia ich sielankę przerywa nieszczęśliwy wypadek, który zmienia wszystko. Wraz z nim spada kolejne nieszczęście, które przypomina Ewie o tajemnicy, którą nosi w sercu. Czy kobieta wyjawi sekret skrzętnie ukrywany przez lata najbliższym? Czy Ewa, Robert i Halinka będą jeszcze szczęśliwi? Kim jest Marek?
"(...) Nic nie spada nam z nieba. Jeżeli na czymś ci bardzo zależy, to musisz wziąć los w swoje ręce. Inaczej możesz się zestarzeć i nie doczekać". 
Autorka oddała w nasze ręce powieść nietuzinkową, mądrą i piękna. Niektóre wydarzenia dotyczące cierpienia dziecka wywołały łzy. Jako matka, nie chcę sobie nawet wyobrazić tego koszmaru, przez jaki musiała przejść główna bohaterka. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko. Lubię ten subtelny i barwny styl Agaty. Mamy mnóstwo zwrotów akcji, dzieje się wiele. Czasy teraźniejsze przeplatane są przeszłością Ewy.


"Zrobię dla ciebie wszystko" to powieść o różnych odcieniach miłości, tej młodzieńczej, dojrzałej i rodzicielskiej, a także o wspomnieniach, tajemnicy, strachu, tęsknocie, trudnych decyzjach, nieprzewidywalnym losie. Historia Ewy pokazuje, jak ważne w naszym życiu są szczerości i rozmowa. Nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Wspaniała, refleksyjna i poruszająca historia, którą warto poznać. Śmiało mogę powiedzieć, że szósty "domek" jest moim  drugim ulubionym domkiem, zaraz po czwartym ☺️ Polecam!

                                                       Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Komentarze

  1. Tę książkę na pewno przeczytam, bo bardzo lubię pióro autorki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś ją kupię. Niestety, nie nadążam za nowościami /a w zasadzie moje finanse/. Kocham tę serie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Otwórz się na miłość" Natalia Sońska

Mini wywiad z Agnieszką Lingas - Łoniewską

"Święta w miasteczku Anielin" Iwona Mejza - PATRONAT MEDIALNY