Przejdź do głównej zawartości

"Powiedz mi jak będzie" Sylwia Trojanowska

Sylwia Trojanowska swoją najnowszą książką pod tytułem "Powiedz mi, jak będzie" roztrzaskała moje serce. Posklejała je, dopiero gdy skończyłam czytać. Jestem zahipnotyzowana!  Przepiękna, emocjonalna, dojrzała i mająca olbrzymi wydźwięk powieść, którą każdy powinien przeczytać.


Trójka bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Wojtek przez pracę stracił żonę, gdy w jego życiu pojawia się Anna, robi wszystko, by nie zepsuć tego, co ich połączyło. Kinga zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie, nie dostrzegając miłości, którą miała w zasięgu ręki. Ola marzy o dziecku i ma nadzieję, że jej marzenie się spełni. Każdy z nich, został brutalnie doświadczony przez los. Czy będą kiedyś szczęśliwi?
"Powiem ci jedno, życie jest bardzo ulotne. Niby jesteś szczęśliwy, niby masz wszystko, a tu nagle trach i ... zmienia się rzeczywistość".
Tej książki nie czytamy, po tej książce się płynie. Jest to wspaniały ocean słów, który przenosi nas w słodko - gorzką historię o prozie życia. Autorka miała genialny pomysł na fabułę, a jej lekki styl sprawił, że czytamy z wypiekami na twarzy. Kreacja bohaterów mistrzowska, są tacy jak my, nieidealni. W tej powieści mamy cały wachlarz emocji - nie obędzie się bez łez, obaw, ale są też optymistyczne chwile, które wywołują uśmiech na twarzy. Powieść czytamy ekspresowo, nie da się przy niej nudzić.


"Powiedz mi, jak będzie" to książka, której potrzebowałam. Dała mi nadzieję na lepsze jutro, pokazała, że mimo wszystko będzie dobrze. Los bywa przewrotny, ale jeśli mamy obok siebie ludzi, w których mamy wsparcie przetrwamy ciężkie chwile i znowu zaświeci dla nas słońce. To historia o miłości, poszukiwaniu szczęścia, nadziei, cierpieniu, stracie, tęsknocie, rodzinie, problemach, tragediach, obawach, marzeniach. Niezwykle życiowa, prawdziwa i chwytająca za serce powieść o której nie da się zapomnieć. Polecam!

MOJA OCENA 10/10

                                           Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta StronaKomentarze

  1. Koniecznie musze przeczytac gdy nadarzy sie okazja :) Lubię książki które emocjonują czytelnika.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę bardzo chcę mieć możliwość przeczytania tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Ślicznie napisane... Książka już zakupiona.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k