Przejdź do głównej zawartości

"Eleanor & Grey" Brittainy C.Cherry

Jeżeli lubicie romantyczne historie, a jeszcze nie mieliście okazji spotkać się z twórczością Brittainy C.Cherry, to czas najwyższy to zmienić. Najnowsza powieść Autorki "Eleanor & Grey" to emocjonalny rollercoaster. Ta książka wstrząśnie Wami, wywoła potok łez, by po chwili wywołać uśmiech na twarzy.


Eleanor i Greyson w wieku szesnastu lat połączyła wyjątkowa przyjaźń. To właśnie wtedy oboje przeżywali trudne chwile. Dzięki tej wyjątkowej więzi nie czuli się samotni. Mogli na siebie liczyć i wspierać się nawzajem. Niestety, wyprowadzka dziewczyny rozdziela ich. Po latach spotykają się ponownie. Dziwnym trafem Elllie ma być nianią dziewczynek, których ojcem jest Grey. Niestety przyjaciel sprzed lat nie jest tą samą osobą co kiedyś. Dlaczego mężczyzna czuje się samotny? Czy Elllie będzie w stanie mu pomóc? Czy ich przyjaźń odżyje na nowo?
"-Nic w życiu nie jest osobiste, nie tak naprawdę. Niektórzy będą cię kochać za to kim dziś jesteś, inni będą cię za to nienawidzić, ale ich zdanie i tak nie ma znaczenia. Ani te dobre, ani te złe opinie. Tylko ty możesz określić, kim jesteś. Nikt inny nie ma do tego prawa". 
Zakochałam się w tej książce. Jestem nią totalnie zauroczona. Już od pierwszych stron polubiłam bohaterów i strasznie zżyłam się nimi. Kreacja postaci rewelacyjna, są barwni i nietuzinkowi. Fabuła niebanalna i intrygująca, dzieje się wiele. Lektura składa się z dwóch części, w pierwszej poznajemy Eleanor i Greysona jako nastolatków, w drugiej starszych o 16 lat. Perypetie Ellie i Greya wywołują mnóstwo emocji. To jedna z tych książek, których nie chce się kończyć. Objętość może troszkę budzić obawy, bo liczy sobie 472 strony, lecz nawet tego nie czuć. Powieść jest niezwykle dojrzała, życiowa, przesiąknięta smutkiem, nadzieją. Autorka porusza w niej trudne i bolesne tematy. Nie chcę zdradzać jakie, by nie psuć Wam przyjemności czytania.


"Eleanor & Grey" to książka o przyjaźni, miłości, wsparciu, stracie, żałobie, cierpieniu, prozie życia. Pokazuje, że każdy człowiek przeżywa żałobę na swój sposób. Nie ma reguły na to, ile ona ma trwać, każda trwa tyle, ile trzeba, nadejdą w końcu dni, gdy znowu pojawi się uśmiech na twarzy. Życie bywa przewrotne i nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli. Cudowna,  mająca olbrzymi wydźwięk, niebanalna i piękna opowieść, o której nie da się łatwo zapomnieć. Porusza, skłania do refleksji i zostawia ślad w sercu. Polecam!

MOJA OCENA 10/10

                                          Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia

Komentarze

  1. Zdecydowanie sięgnę po tę książkę. To książka mojej ulubionej autorki.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Również się w niej zakochałam! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k