Przejdź do głównej zawartości

"Masz wiadomość" Agata Przybyłek

Miłość. Można ją spotkać w każdym miejscu i w momencie, gdy najmniej się tego spodziewamy, lecz czy można spotkać ją w internecie? Książka "Masz wiadomość" Agaty Przybyłek to historia pełna ciepła i miłości, opowiada ona o znajomości zapoznanej na portalu randkowym. Co ciekawe powieść zainspirowana jest prawdziwym życiem Autorki. Wcześniej publikacja ukazała się w formie audiobooka.


Julia zostaje porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. Jest załamana. Za namową przyjaciółki zakłada profil na portalu randkowym. Poznaje Adama, który leczy złamane serce po nie udanym związku. Wymieniają ze sobą wiadomości i nie wiedzą, jak bardzo portal randkowy odmieni ich życie. Czy uda im się spotkać w prawdziwym świecie? Czy połączy ich uczucie? Czy będą szczęśliwi?
"(...) Dojrzewamy, mając w głowie pewne wartości, poglądy i ideały, a gdy już wejdziemy w dorosłość, okazuje się, że ludzie zawodzą, wartości są nieżyciowe, a ideały to tylko dziecięce bajeczki, którymi karmili nas rodzice". 
Agata Przybyłek ma bardzo fajny, lekki i prosty styl, który sprawia, że czyta sie przyjemnie i szybciutko. Fabuła urzekła mnie niemal od pierwszych stron, sprawiła, że nie mogłam się oderwać. Wykreowane postacie są z charakterem. Polubiłam ich od razu, a zwłaszcza Julię, która jest postacią optymistyczną. Miałam wrażenie, że w realu na pewno byśmy się zaprzyjaźniły. Akcja powieści toczy się powoli i spokojnie, można delektować się każdym słowem i oderwać od codzienności. Epilog zaskakujący, choć muszę przyznać, że miałam dwie opcje co do tego, jak zakończy się książka i trafiłam. Mimo to i tak byłam zszokowana i po cichu liczę na kontynuację.


"Masz wiadomość" to książka o miłości, przyjaźni, marzeniach, nadziei na lepsze jutro i poszukiwaniu szczęścia. Historia Julii i Adama pokazuje, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a życie w najmniej spodziewanym przez nas momencie może zaskoczyć. Nastrojowa i refleksyjna powieść, przy której każda romantyczna dusza będzie zachwycona!

MOJA OCENA: 7/10

                                           Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Komentarze

 1. Na pewno będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajni by było, jakby się pojawiła kontynuacja! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie powieści. Jest w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również czekam na kontynuację, aż się prosi aby dopisać ciąg dalszy do tej historii :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k