"Zanim Cię zapomnę" Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

Jako okładkowa sroka, nie mogłam przejść obojętnie obok książki, która ma klimatyczną okładkę. Jak się okazało "Nigdy Cię nie zapomnę" autorstwa Karoliny Głogowskiej i Katarzyny Troszczyńskiej to nie tylko urokliwa szata graficzna, lecz równie piękne wnętrze. Książka jest krótka, bo liczy sobie zaledwie 320 stron, lecz dzieje się w niej wiele.


Wyniosła i dumna Nina Sobieraj to dawna gwiazda polskiego kina. Wraz z upływem lat jej blask gaśnie i mało kto ją pamięta. Aktorka przyjeżdża do Łeby, by wziąć udział w Bożonarodzeniowym balu charytatywnym. W wyniku pomyłki, zamiast do luksusowego hotelu, trafia do podrzędnej Willi Posejdon, gdzie właścicielką jest Sonia. Obie kobiety łączy sekret sprzed lat, który nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Jaka tajemnica łączy kobiety?
"Prawda jest prawdą niezależnie od tego, czy ktoś o niej wie, czy nie" 
Myślałam, że będzie to kolejny ckliwy romans, a tu niespodzianka. Otrzymałam słodko - gorzką opowieść, z nietuzinkową fabułą. Styl Autorek jest płynny. Czyta się bardzo szybko. Akcja nieśpieszna, lecz zaskakująca. Narracja napisana naprzemiennie, poznajemy bliżej myśli Niny i Soni. Bohaterowie świetnie wykreowani. Poruszone jest też wiele trudnych tematów między innymi choroba Alzheimera. Możemy zobaczyć, jak choroba wpływa na osoby cierpiące na nią, jak niszczy im życie. Na okładce możemy przeczytać, że książka jest wzruszająca. Poruszyła mnie, wywołała emocje, jednak łez nie było.


"Nigdy Cię nie zapomnę" to opowieść, która pokazuje, że wszystkie decyzje podjęte za młodu, mają wpływ na dalsze życie, a także, że każda tajemnica prędzej czy później i tak wyjdzie na światło dzienne. Nie da się zmienić przeszłości.  Historia Niny i Soni opowiada o różnych odcieniach miłości, bezsilności, problemach, chorobie, codzienności, przemijaniu, chwilach smutku i szczęścia, żalu, niedomówieniach, egoizmie, samotności, pasji. Dwie kobiety, pensjonat, Łeba i tajemnica sprzed lat. Polecam.

MOJA OCENA: 7/10

                                           Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B


Komentarze

Prześlij komentarz